more_horiz

Sytuacja w Zjednoczonej Prawicy. Adam Bielan: napięcia wynikają z trudnej sytuacji na świecie

Ostatnia aktualizacja: 27.09.2022 19:32
Do przestrzeni medialnej przedostają się informację, które mówią o kryzysie w obozie Prawa i Sprawiedliwości i całej Zjednoczonej Prawicy. O sytuacji w koalicji rządzącej opowiedział na antenie Polskiego Radia 24 Adam Bielan, europoseł i prezes Republikanów.
Adam Bielan
Adam BielanFoto: PR24

W czwartek odbędzie się wyjazdowe posiedzenie klubu parlamentarnego Prawa i Sprawiedliwości. - Będziemy omawiać wszystkie bieżące zdarzenia, będziemy rozmawiać (...) o sporach wewnątrz rządu, więc one muszą zostać ostatecznie rozwiązane i zakończone - powiedział Ryszard Terlecki

Jak informowało w piątek Polskie Radio, posiedzenie klubu parlamentarnego będzie poświęcone bieżącej sytuacji politycznej. Planowane jest wystąpienie prezesa Prawa i Sprawiedliwości Jarosława Kaczyńskiego. Szef PiS ma mówić między innymi o planach partii na najbliższe tygodnie.

Adam Bielan powiedział na antenie Polskiego Radia 24, że napięta sytuacja wynika z wyzwań, przed jakimi stoi rząd. Wojna na Ukrainie i kryzys energetyczny są wg niego głównymi powodami takiej sytuacji. Polityk nie chciał jednak potwierdzić doniesień o zmianach w kancelarii premiera czy w samym rządzie. Podkreślił, że o kształcie Rady Ministrów decyduje przede wszystkim Prawo i Sprawiedliwość.

Czytaj także:

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

Posłuchaj
22:53 PR24_mp3 2022_09_27-19-06-03.mp3 Adam Bielan m.in. o sytuacji w rządzie (Stan rzeczy)

***

Audycja: "Stan rzeczy"
Prowadzący: Michał Wróblewski
Gość: Adam Bielan (europoseł, Republikanie) 
Data emisji: 27.09.2022
Godzina emisji: 19.06

dz

Zobacz także

Zobacz także