X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"W tej kwestii może dojść do tarć i nieporozumień". Zielińska o roli Iranu w relacjach USA z Izraelem

Ostatnia aktualizacja: 18.02.2021 17:24
- Na pewno te relacje będą wyglądały w tej chwili inaczej niż podczas kadencji prezydenta Trumpa, co nie oznacza, że nastąpi powrót do tego, co było za Baracka Obamy - powiedziała w Polskim Radiu 24 dr Karolina Zielińska z Ośrodka Studiów Wschodnich, przewidując stosunki Izraela z nowym prezydentem USA. 
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: saeediex / Shutterstock.com

Tematem audycji były relacje Izraela z nową administracją Stanów Zjednoczonych. 

czołg izrael forum 1200 .jpg
Izraelski atak rakietowy na obiekty wojskowe w pobliżu Damaszku

Ekspert przywołała słowa nowego sekretarza stanu USA, Antonego Blinkena, który potwierdził faktyczną kontrolę Izraela nad Wzgórzami Golan. Zaznaczył jednak, że ich status formalny jest kwestią konieczną do ustalenia w przyszłości. - Dał do zrozumienia, że kwestia prawna to zupełnie inna historia i w przyszłości ta kwestia będzie otwarta - powiedziała dr Zielińska. 

Posłuchaj
11:10 _PR24_AAC 2021_02_18-16-48-23.mp3 Dr Karolina Zielińska: na pewno kwestia irańska będzie jedną z tych, czy też naczelną kwestią, w której może dojść do tarć i nieporozumień ("Świata pogląd/Gość PR24")

 

- Strona amerykańska utrzyma swoją ambasadę w Jerozolimie, natomiast wyraźnie będzie powiedziane, że to nie oznacza uznania dla aneksji Jerozolimy Wschodniej - dodała, odnosząc się do roli Jerozolimy w konflikcie izraelsko-palestyńskim.

Ekspert OSW zwróciła również uwagę na temat Iranu w relacjach USA i Izraela. - Na pewno kwestia irańska będzie jedną z tych, czy też naczelną kwestią, w której może dojść do tarć i nieporozumień - oceniła. 


Więcej w nagraniu.

***

Audycja"Świata pogląd"

Prowadził: Antoni Opaliński

Gość: dr Karolina Zielińska (OSW, analityk Programu Izreaelskiego)

Data emisji: 18.02.2021

Godz. emisji: 16.48

kb

Czytaj także

"Rijad zaniepokojony zmianą lokatora w Białym Domu". Komentator o tajnym spotkaniu w Arabii Saudyjskiej

Ostatnia aktualizacja: 24.11.2020 17:38
- Arabia Saudyjska jest mocno zaniepokojona tym, że zmiana lokatora w Białym Domu może oznaczać nawiązanie dialogu z Iranem - powiedział na antenie Polskiego Radia 24 Paweł Rakowski, komentator polityki bliskowschodniej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zmiana prezydenta USA. Dr Kwiatkowski: żałuję, że Trump nie zostanie zapamiętany za swoje sukcesy

Ostatnia aktualizacja: 15.01.2021 12:08
- Bardzo ubolewam nad tym, że ta prezydentura zostanie zapamiętana właśnie z perspektywy dwóch ostatnich tygodni i tego, że Donald Trump dwa razy był stawiany w stan oskarżenia przez parlament, a nie z perspektywy świetnie prowadzonej polityki międzynarodowej - powiedział dr Wojciech Kwiatkowski, amerykanista z Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego.
rozwiń zwiń