more_horiz

"Z każdą godziną staje się mniej prawdopodobny". Dr Adamski o możliwym ataku Rosji na Ukrainę

Ostatnia aktualizacja: 15.02.2022 17:43
- Widać, że Rosja wysyła coraz więcej sygnałów, że zamierza kontynuować rozmowy dyplomatyczne i że scenariusz zakładający rosyjską agresję na Ukrainę, z każdą godziną staje się mniej prawdopodobny - powiedział w Polskim Radiu 24 dr Łukasz Adamski, wicedyrektor Centrum Polsko-Rosyjskiego Dialogu i Porozumienia.
d
dFoto: PAP/EPA/RUSSIAN FOREIGN AFFAIRS MINISTRY / HANDOUT HANDOUT

Wśród rozmów na temat sytuacji na Ukrainie i przy jej granicy trwa szereg konsultacji wysokiego szczebla. Z wizytą w Moskwie była szef polskiego MSZ Zbigniew Rau, który przyjechał do Rosji jako przewodniczący Organizacji Bezpieczeństwa i Współpracy w Europie i spotkał się z szefem rosyjskiej dyplomacji Siergiejem Ławrowem.

Dr Łukasz Adamski ocenił te rozmowy jako "wydarzenie pozytywne". - Odnoszę wrażenie, że Rosjanie uważają OBWE w obecnym kształcie za organizację dla nich niekorzystną - ocenił i argumentował to faktem, że "blok państw zachodnich oraz ich sojuszników ma zdecydowaną przewagę" w organizacji.

Czytaj także:

Rozmowy Scholz-Putin

Na Kremlu odbyło się również spotkanie międzynarodowe na najwyższym szczeblu. Gościem prezydenta Federacji Rosyjskiej Władimira Putina był kanclerz Niemiec Olaf Scholz.

Gość audycji odniósł się również do znaczenia tych rozmów. - Widać, że Rosja wysyła coraz więcej sygnałów, że zamierza kontynuować rozmowy dyplomatyczne i że scenariusz, o którym mówił Biden przywódcom kilku krajów NATO, że w środę przypuszczalnie rozpocznie się rosyjska agresja, z każdą godziną staje się mniej prawdopodobny - podkreślił dr Adamski.

Opowiedział również o atmosferze w Kijowie, z którego wrócił dzień wcześniej.

Więcej w nagraniu audycji.

Posłuchaj
11:07 PR24_mp3 2022_02_15-16-48-23.mp3 Dr Łukasz Adamski o rozmowach z Rosją oraz atmosferze na Ukrainie ("Świata pogląd"/Polskie Radio 24) 

***

Audycja: "Świata pogląd"

Prowadzący: Antoni Opaliński 

Gość: dr Łukasz Adamski (Centrum Polsko-Rosyjskiego Dialogu i Porozumienia)

Data emisji: 15.02.2022

Godzina: 16.48

st

Zobacz także

Zobacz także