more_horiz

Wybory lokalne barometrem nastrojów w Wielkiej Brytanii. Dąbrowski: zdecydują o losie Johnsona

Ostatnia aktualizacja: 06.05.2022 17:30
- Konserwatyści wybrali Borisa Johnsona, ponieważ w pewnym momencie wydawał się maszynką do wygrywania wyborów. Jednak po serii lockdownowych przyjęć coraz więcej wskazuje na to, że ta maszynka się zacięła - powiedział w Polskim Radiu 24 Adam Dąbrowski, korespondent Polskiego Radia w Londynie. 
Adam Dąbrowski: wyniki dla konserwatystów są nie najlepsze
Adam Dąbrowski: wyniki dla konserwatystów są nie najlepsze Foto: Shutterstock/Gorodenkoff

Gościem audycji "Świata pogląd" był korespondent Polskiego Radia w Londynie, który m.in. mówił o wyborach lokalnych w Wielkiej Brytanii.

"Los Borisa Johnsona"

Już na wstępie zaznaczył, że te wybory w Anglii określa się "mianem barometru". - Posłowie partii konserwatywnej sprawdzają, jak pójdzie partii w wyborach lokalnych, i na tej podstawie być może zdecyduje się los ich szefa Borisa Johnsona - powiedział gość Polskiego Radia 24. 

Wyjaśnił, że wybrali oni Borisa Johnsona, ponieważ w pewnym momencie wydawał się "maszynką do wygrywania wyborów". - Jednak po serii lockdownowych przyjęć coraz więcej wskazuje na to, że ta maszynka się zacięła - wyjaśnił Adam Dąbrowski.

- A co jak co, ale konserwatyści słyną z tego, że jeżeli te maszynki się zacinają, to bezceremonialnie potrafią się ich pozbyć - stwierdził Adam Dąbrowski.

Powiedział również, że w wyborach lokalnych w Anglii jak na razie wyniki dla konserwatystów są nie najlepsze. A z kolei w wielu miejscach zaskakująco dobre są dla lewicy. 

Czytaj więcej:

Więcej w nagraniu.

Posłuchaj
10:50 PR24_AAC 2022_05_06-16-49-08.mp3 Adam Dąbrowski: wyniki dla konserwatystów są nie najlepsze (Świata pogląd/Polskie Radio 24)

***

Audycja: Świata pogląd

Prowadzący: Antoni Opaliński

Gość: Adam Dąbrowski, korespondent Polskiego Radia w Londynie

Data emisji: 06.05.2022

Godzina: 16.46

nj

Zobacz także

Zobacz także

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem