more_horiz

"Doświadczenie i efekty pracy SG rosną". Kłysiński o sytuacji na granicy

Ostatnia aktualizacja: 28.09.2021 17:52
- Nasze służby graniczne, również litewskie i łotewskie nauczyły się wielu rzeczy i podniosły swoją skuteczność - tak wnioskuję ze statystyk, które dostarczają, gdzie porównujemy udane i nieudane przejścia - mówił w Polskim Radiu 24 Kamil Kłysiński (OSW).
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: twitter.com/Straz_Graniczna

339 prób nielegalnego przekroczenia granicy polsko-białoruskiej odnotowała w poniedziałek Straż Graniczna - przekazała we wtorek rzecznik Straży Granicznej ppor. Anna Michalska. - Zatrzymaliśmy piętnastu obywateli Iraku. Pozostałe próby zostały udaremnione - powiedziała.

Tomasz Żukowski 1200.JPG
Dr Żukowski: propozycja rządzących, co zrobić z kryzysem migracyjnym, jest dużo bardziej wiarygodna niż pomysły opozycji

Kamil Kłysiński z Ośrodka Studiów Wschodnich zaznaczył, że na kryzysie migracyjnym służby białoruskie i cały aparat państwowy Białorusi robią "niezły biznes".

- Ci ludzie nie są podwożeni na granicę w ramach jakieś działalności charytatywnej białoruskiego reżimu tylko płacą za to duże pieniądze - mówił gość audycji.  

Ekspert podkreślił, że straż graniczna, nauczona doświadczeniem, działa sprawniej i efektywniej.

Posłuchaj
11:03 PR24_mp3 2021_09_28-16-48-39.mp3 Kamil Kłysiński o sytuacji na granicy z Białorusią ("Świata pogląd") 

- Część osób, która jest dostarczana na granicę, nie może przejść w pożądanym tempie i w takiej liczbie, w jakiej są podrzucani, ponieważ nasze służby graniczne, również litewskie i łotewskie, nauczyły się wielu rzeczy i podniosły swoją skuteczność - tak wnioskuję ze statystyk, które dostarczają, gdzie porównujemy udane i nieudane przejścia - podsumował.    

Więcej w nagraniu.

***

Audycja"Świata pogląd"

Prowadził: Antoni Opaliński

Gość: Kamil Kłysiński (OSW)

Data emisji: 28.09.2021

Godz. emisji: 16.48

kmp

Zobacz także

Zobacz także