more_horiz

Wybory w USA. Dziennikarz z Chicago o zaskakującym wyniku Demokratów

Ostatnia aktualizacja: 09.11.2022 18:07
- Wbrew sondażom i przewidywaniom nie mamy "czerwonej fali", że Republikanie w cuglach przejmą obie Izby Kongresu. Demokraci wypadli lepiej, niż się spodziewano - mówił w Polskim Radiu 24 Marek Bober (dziennikarz z Chicago).
Marek Bober w PR24 o wyborach do Kongresu USA: Demokratom poszło lepiej niż się spodziewano
Marek Bober w PR24 o wyborach do Kongresu USA: Demokratom poszło lepiej niż się spodziewanoFoto: PAP/EPA/SARAH YENESEL

W USA trwa liczenie głosów w wyborach. Wedle szacunkowych częściowych wyników Republikanie mogą zdobyć większość w Izbie Reprezentantów, ale w Senacie mają rządzić Demokraci.

Poproszony o komentarz do najnowszych danych Marek Bober, dziennikarz z Chicago, przyznał, że wyniki są inne niż te, których się spodziewano. 

- Na tę chwilę, wygląda na to, że Republikanie w Izbie Reprezentantów będą mieli większość. Jeśli chodzi o Senat, to czekamy na wyniki z czterech kluczowych stanów. Wygląda na to, że sytuacja może pozostać bez zmian - obie partie na stu senatorów będą miały po pięćdziesięciu, a decydujący głos będzie należał do wiceprezydent Kamali Harris - przypomniał. 

Gość audycji wskazał również, że nieprawdą było, iż te wybory "toczyły się wokół osoby Donalda Trumpa". - Chodziło przede wszystkim o sprawy ważne dla Amerykanów, takie jak wysoka przestępczość czy prawo do posiadania broni - dodał. 

Więcej w nagraniu.


Posłuchaj
10:48 PR24 2022_11_09-16-48-42.mp3 Marek Bober o znaczeniu wyników wyborów w USA ("Świata pogląd")

 


***

Audycja: Świata pogląd

Prowadzący: Antoni Opaliński

Gość: Marek Bober (dziennikarz z Chicago)

Data emisji: 09.11.2022

Godzina: 16.48

kmp,kor

Zobacz także

Zobacz także