X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"To kompleksowe rozwiązania prawne". Szef Forum Młodych PiS o ustawie o ochronie zwierząt

Ostatnia aktualizacja: 20.09.2020 17:16
- Ta ustawa to kompleksowe stworzenie ładu prawnego, jeśli chodzi o ochronę zwierząt w Polsce. Nie jest tak - jak się stara kreować pewien przekaz medialny - że dotyczy to tylko hodowli zwierząt na futra - powiedział w Polskim Radiu 24 Michał Moskal, szef Forum Młodych PiS. 
Michał Moskal
Michał MoskalFoto: Tomasz Jastrzebowski/REPORTER

Sejm przyjął projekt ustawy autorstwa Forum Młodych PiS dotyczący ochrony zwierząt. Wprowadzenie nowych przepisów wzbudziło duże kontrowersje wśród niektórych polityków Zjednoczonej Prawicy.


Posłuchaj
24:41 PR24_MPLS 2020_09_20-16-35-17.mp3 Michał Moskal o ustawie o ochronie zwierząt (Pro publico)

Za przyjęciem projektu głosowało 356 posłów, 75 było przeciw, a 18 wstrzymało się od głosu. W głosowaniu udział wzięło 229 posłów klubu PiS. 176 było za, 38 przeciw, 15 wstrzymało się od głosu. Przeciwko głosował m.in. minister rolnictwa. Przeciwko głosowali też wszyscy posłowie z Solidarnej Polski. Także Porozumienie nie poparło jednogłośnie ustawy, a od głosu wstrzymał się Jarosław Gowin.

duda 1200 pap (11).jpg
"Będę miał na względzie dobro zwierząt, ale też jakość życia rolników". Prezydent o ustawie dot. ochrony zwierząt

- Ta ustawa to kompleksowe stworzenie ładu prawnego, jeśli chodzi o ochronę zwierząt w Polsce. Nie jest tak – jak to się stara kreować pewien przekaz medialny – że dotyczy to tylko hodowli zwierząt na futra - powiedział w Polskim Radiu 24 Michał Moskal. 

Czytaj również:

Podkreślił, że "to również kwestie inspekcji weterynaryjnej i jej uprawnień oraz kontroli w schroniskach i zasad prowadzenia schronisk – aby uniknąć takich sytuacji, które były patologiczne". - Tak było na przykład w Radysach; tą sprawą zajęła się prokuratura - zaznaczył.

- Ze służbami weterynaryjnymi często był problem kompetencyjny. Mimo że podejmowały one jakieś działania, nie do końca było wiadomo, co leży w ich kompetencji. Projekt, który przedstawiliśmy i który został przegłosowany, nadaje służbom weterynaryjnym bardzo konkretne kompetencje - dodał polityk.

W jego ocenie ważnym aspektem nowych przepisów jest także kontrola społeczna. – Jeśli mamy kontrolę o charakterze państwowym, istotne jest, aby podlegała ona kontroli społecznej, aby można było zweryfikować, czy ta kontrola wywiązuje się dobrze ze swoich obowiązków - powiedział Michał Moskal.

Więcej w nagraniu.

***

Audycja: "Pro publico"
Prowadziła: Małgorzata Raczyńska-Weinsberg
Gość:  Michał Moskal (szef Forum Młodych PiS)
Data emisji: 20.09.2020
Godzina emisji: 16.35

bartos

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

W obronie tradycyjnych wartości. W Warszawie z udziałem prezydenta przeszedł Marsz dla Życia i Rodziny

Ostatnia aktualizacja: 20.09.2020 12:05
Prezydent Andrzej Duda wziął udział w Marszu dla Życia i Rodziny, który przeszedł traktem królewskim w Warszawie. Pochód polskich rodzin pod hasłem "Wspólnie brońmy rodziny" wyruszył z Placu Zamkowego do bazyliki św. Krzyża, gdzie odprawiona została msza św. Obrońcy życia podkreślali, że rodzina to Bóg, miłość i wartości.
rozwiń zwiń