more_horiz

Ada Kaczan o depresji wśród dzieci i młodzieży: warto rozmawiać, warto być czujnym

Ostatnia aktualizacja: 05.09.2021 18:00
- Szkoła jest po to, żeby w relacji z nauczycielami czy kolegami być i uczyć się tego co jest wokół. W momencie odcięcia tej relacji pojawia się pytanie jak żyć, jak się uczyć - mówiła w Polskim Radiu 24 Ada Kaczan, psychoterapeutka.
mat. ilustracyjne
mat. ilustracyjneFoto: shutterstock.com

Dzieci młodzież powróciły do szkół po wakacjach. Nauka będzie prowadzona w trybie stacjonarnym. Po długich okresach nauki zdalnej i hybrydowej będzie to dla wielu uczniów wyczekiwany powrót do normalności.

szkoła rodzice uczniowie 1200 free
Kolejny rok szkolny w cieniu pandemii koronawirusa. Jak sobie z tym poradzić?

Ada Kaczan mówiła o konsekwencjach, jakie przyniosła pandemia i związane z nią obostrzenia. - Pandemia, wycofanie i izolacja, ale i intensyfikacja życia rodzinnego spowodowała, że pewne rzeczy nie rozegrały się na zewnątrz, nie mogły być rozproszone. Do gabinetów psychologów przychodzą osoby z poważnymi tematami sprzed trzech lat, uruchamiają się różne historie - zaznaczyła.

Gość audycji podkreślała, że nastąpiło nasilenie różnego rodzaju problemów zdrowia psychicznego u dzieci i młodzieży, także depresji. - Symptomy nadchodzącej depresji są zwykle widoczne, ale pytanie, czy to jest w istocie depresja, czy obniżenie nastroju będące w rysie charakterologicznym, czy osobowościowym. Uważni powinni być pedagodzy szkolni czy wychowawcy, warto rozmawiać, warto być czujnym - dodała.

Posłuchaj
20:40 PR24_mp3 2021_09_05-16-35-22.mp3 Ada Kaczan o edukacji w czasie pandemii (Polskie Radio 24 / Pro publico)

Czytaj także:

Więcej w nagraniu.

***

Audycja: "Pro Publico"

Prowadzący: Małgorzata Raczyńska-Weinsberg

Gość: Ada Kaczan, psychoterapeutka

Data emisji: 05.09.2021

Godzina emisji: 16.35

PR24/ka


Zobacz także

Zobacz także

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem