more_horiz

Szewczak: mimo postępów medycyny, w obliczu COVID-19 okazało się, że ludzie nadal są śmiertelni

Ostatnia aktualizacja: 20.02.2022 18:00
- W obliczu wirusa COVID-19 okazało się, że ludzie nadal są śmiertelni, mimo ogromnych postępów medycyny. Właściciele świata nie do końca są prawdomówni w wielu kwestiach - stwierdził w Polskim Radiu 24 Janusz Szewczak, analityk gospodarczy, wiceprezes PKN Orlen.
Janusz Szewczak
Janusz SzewczakFoto: PR24/AK

Gość PR24 mówił o tym, czego nauczyła nas pandemia. "Pandemia grzechu czyli śmierć nauczycielką życia" to najnowsza książka Janusza Szewczaka. Opowiada ona o sprawach ostatecznych, życiu i śmierci oraz zbawieniu. To wszystko, zdaniem gościa PR24, interesowało wielu myślicieli od wieków.

- W obliczu wirusa COVID-19 okazało się, że ludzie nadal są śmiertelni, mimo ogromnych postępów medycyny. Właściciele świata nie do końca są prawdomówni w wielu kwestiach. Wydawało się też, że niektórzy zwolnią i zastanowią się nad tym, co głoszą oszuści mówiąc o tym, że człowiek jest prawie nieśmiertelny - mówił Janusz Szewczak.

Fundamentalne pytanie

Czy mamy świadomość tego, dokąd naprawdę zmierza obecny świat? Autor książki stawia czytelnikom fundamentalne pytanie. Nie mając świadomości katastrofalnych zmian, które zachodzą, staniemy się, nie wiedząc kiedy, kolejnymi ofiarami na drodze do "krainy wiecznej szczęśliwości".

Autor wpisuje się kolejny raz w nurt obrony zachodniej, chrześcijańskiej cywilizacji, cywilizacji życia, nie śmierci. Apeluje w sposób nieraz przejmujący do sumień i do świadomości. Wykazuje, jak małym staje się człowiek i jak mało wie w konfrontacji z niewidzialnym wirusem. I jest to ten sam człowiek, któremu wydaje się, że osiągnął szczyty wiedzy i że może zastąpić samego Boga.

Czytaj także:

Znacznie jednak wcześniej, przed covidem, jak mówił gość PR24, do rozmiarów pandemicznych rozprzestrzenił się grzech. Chronić się przed tą zarazą i walczyć z nią jest naszym chrześcijańskim obowiązkiem i zadaniem. Po przeczytaniu książki "Pandemia grzechu czyli śmierć nauczycielką życia" zyskujemy wiele argumentów przydatnych w obronie cywilizacji życia.

Posłuchaj
24:59 PR24_mp3 2022_02_20-16-34-38.mp3 J. Szewczak: mimo postępów medycyny, w obliczu COVID-19 okazało się, że ludzie nadal są śmiertelni ("Pro publico")

***

Audycja: "Pro publico"

Prowadzący: Małgorzata Raczyńska-Weinsberg

Gość: Janusz Szewczak (analityk gospodarczy, wiceprezes PKN Orlen)

Data emisji: 20.02.2022

Godzina: 16:34

Zobacz także

Zobacz także