more_horiz

Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę. Ewa Dados: liczymy w tej akcji na szczodrość i otwarte serca

Ostatnia aktualizacja: 20.11.2022 17:00
- Pomoc udzielana jest poprzez sztaby przy szkołach czy np. redakcjach prasowych - mówiła w Polskim Radiu 24 Ewa Dados, organizatorka akcji PDPZ i dziennikarka Radia Lublin.
Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę. Ewa Dados: liczymy w tej akcji na szczodrość i otwarte serca
Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę. Ewa Dados: liczymy w tej akcji na szczodrość i otwarte sercaFoto: PAP/Mirosław Trembecki

Trwa rejestracja sztabów 30. akcji Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę. W tym roku Wielka Uliczna Zbiórka Darów odbędzie się w sobotę (26 listopada) w Lublinie. Podczas akcji są zbierane jedynie ubrania, środki czystości, zabawki, artykuły higieniczne i żywność długoterminowa. Nie są zbierane pieniądze ani poprzez zbiórkę internetową, ani wolontariuszy.

"Rodowód akcji"

- Bardzo liczymy na szczodrość i otwarte serca tych, którzy włączają się w nasze pospolite ruszenie gorących serc. Rodowód akcji wziął się z anteny Radia Lublin, ale tworzy tę akcję organizacyjnie społeczny komitet co jest istotne, bo my nie mamy ani fundacji ani stowarzyszenia, po prostu jesteśmy grupą społeczników reprezentujących bardzo różne instytucje i środowiska, która na czas od października do stycznia oddaje dar czasu małemu człowiekowi - powiedziała Ewa Dados.

Na pytanie, komu i jak udzielana jest pomoc, gość PR24 powiedziała, że korzystając z pomocy także instytucji pozarządowych będących przy Komitecie, między innymi Caritas, pomoc udzielana jest poprzez sztaby przy szkołach czy np. redakcjach prasowych. Obecnie dary mogą zbierać tylko zarejestrowane sztaby akcji. Materiały akcyjne można pobierać w Radiu Lublin od Społecznego Komitetu Organizacyjnego.

Informacje dotyczące rejestracji sztabów można uzyskać dzwoniąc na infolinię: 800 600 650 od godziny 8:00 do 18:00. Zbiórki rozpoczynają się w listopadzie i potrwają do świąt Bożego Narodzenia. Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę to ogólnopolska akcja organizowana od 1993 roku przez Polskie Radio Lublin.


Posłuchaj
24:11 PR24_mp3 2022_11_20-18-33-22.mp3 Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę. Ewa Dados: liczymy w tej akcji na szczodrość i otwarte serca ("Pro publico")

 

***

Audycja: "Pro publico"

Prowadzący: Małgorzata Raczyńska-Weinsberg

Gość: Ewa Dados (organizatorka akcji PDPZ i dziennikarka Radia Lublin)

Data emisji: 20.11.2022

Godzina: 16:35


Zobacz także

Zobacz także