more_horiz

"Dwa spojrzenia". Ciejek i Ziemkiewicz o budowaniu więzi rodzinnych

Ostatnia aktualizacja: 06.11.2022 07:50
Goście "Dwóch spojrzeń" - Aleksandra Ciejek oraz Rafał Ziemkiewicz - opowiedzieli na antenie Polskiego Radia 24 o budowaniu więzi rodzinnych z perspektywy kobiet oraz mężczyzn.
Kobiece i męskie spojrzenie na budowanie więzi rodzinnych
Kobiece i męskie spojrzenie na budowanie więzi rodzinnychFoto: bbernard/Shutterstock

Jak podkreśliła aktorka, "najważniejsza jest miłość". - Miłość dojrzała wiąże się również ze zrozumieniem drugiego człowieka i sprawianiem, by temu człowiekowi żyło się z nami dobrze - ja się staram, by mojemu mężowi było w domu miło, a on bardzo się stara, by tak było mnie - wyjaśniła.

Dodała, że "z pewnością są też osoby, które potrzebują pewnych zasad, które im pozwalają czuć się w życiu bezpiecznie i wiedzieć, że nie jest się wykorzystanym". - W naszym małżeństwie to przyszło naturalnie - powiedziała.

Kobiece i męskie spojrzenie na budowanie więzi rodzinnych

Z kolei Rafał Ziemkiewicz zwrócił uwagę na to, że gdy w związku pojawia się jakiś żal lub uwaga do drugiej osoby, to powinno się wtedy dokładnie zakomunikować o co chodzi. - Większość kobiet uważa, że facet się powinien sam domyślić. To najgorsze co może być - podkreślił.

Dziennikarz dodał ponadto, że "nie zawsze jest w życiu słodko, bywają też przeciwności". - Nad związkiem trzeba pracować. Odróżniać rzeczy ważne od nieważnych oraz te, na które mamy wpływ, od tych, na które nie mamy wpływu. Trzeba mieć świadomość hierarchii - zaznaczył.

Czytaj także:

Więcej w nagraniu.


Posłuchaj
22:07 PR24_mp3 2022_11_05-22-04-57.mp3 Aleksandra Ciejek i Rafał Ziemkiewicz o budowaniu więzi rodzinnych z perspektywy kobiet oraz mężczyzn ("Dwa spojrzenia"/Polskie Radio 24)

 

***

Audycja: "Dwa spojrzenia"

Prowadzący: Rafał Porzeziński

Gość: Aleksandra Ciejek (aktorka, animatorka kultury); Rafał Ziemkiewicz (publicysta)

Data emisji: 5.11.2022 r.

Godzina: 22:06 

ng

Zobacz także

Zobacz także