more_horiz

Polacy poza podium na dużej skoczni w Pekinie. Kamil Stoch: brakowało mi dużo do perfekcji

Ostatnia aktualizacja: 12.02.2022 16:10
- Wydaje mi się, że w obydwu skokach brakowało dużo do perfekcji. Na więcej nie było mnie stać i tak kończą się dla mnie igrzyska indywidualne. Oczekiwałem od siebie czegoś więcej - powiedział reporterom Polskiego Radia 24 Kamil Stoch.
Kamil Stoch zajął 4. miejsce w konkursie na dużej skoczni
Kamil Stoch zajął 4. miejsce w konkursie na dużej skoczniFoto: PAP/Grzegorz Momot

Kamil Stoch zajął czwarte miejsce w konkursie na dużej skoczni podczas igrzysk olimpijskich w Pekinie. Mistrzem olimpijskim został Norweg Marius Lindvik. W zawodach rywalizowało czterech reprezentantów Polski: Paweł Wąsek, brązowy medalista pekińskich igrzysk Dawid KubackiPiotr Żyła oraz broniący tytułu z Pjongjangu Kamil Stoch.

Przebieg zawodów

Broniący tytułu Kamil Stoch w kapitalnym stylu skoczył 137,5 metra. Skoczek z Zębu pobił tym samym rekord obiektu. Nie cieszył się nim zbyt długo, bo chwilę później o metr dalej skoczył Austriak Manuel Fettner. Wicemistrz olimpijski z normalnej skoczni przegrywał jednak z Polakiem ze względu na niższe oceny za styl i więcej odjętych punktów za korzystny wiatr.

W drugiej serii kilku zawodników, na prośbę swoich trenerów, skakało z niższego rozbiegu. Jedynym z nich był Kamil Stochktóry skoczył 133,5 metra. Skok polskiego mistrza był bardzo dobry, ale nie na tyle długi, by utrzymać miejsce na podium.

"Dałem z siebie wszystko"

Kamil Stoch w rozmowie z reporterami Polskiego Radia powiedział, że dał z siebie tyle ile mógł. Przyznał jednak, że czuje niedosyt. - Uważam, że zrobiłem wszystko co się dało i co mogłem. Wystarczyło to tylko, ale i aż na czwarte miejsce - powiedział.

- Wydaje mi się, że w obydwu skokach brakowało dużo do perfekcji. Na więcej nie było mnie stać i tak kończą się dla mnie igrzyska indywidualne. Oczekiwałem od siebie czegoś więcej i pracę, którą wykonywałem przez ostatnie tygodnie, miesiące i lata sprawiały, że chciałem czegoś więcej - dodał.

Zapraszamy do wysłuchania całego Magazynu olimpijskiego

Posłuchaj
22:46 PR24 2022_02_12-15-33-08.mp3 Kamil Stoch czwarty na dużej skoczni (Magazyn olimpijski – Pekin 2022)

* * *

Audycja: "Magazyn olimpijski-Pekin 2022"

Prowadzący: Sylwia Urban, Marek Solecki, Andrzej Grabowski

Data emisji: 12.02.2022

Godzina emisji: 15.33

dz

Zobacz także

Zobacz także