more_horiz

Agnieszka Błońska: ludzie mogą mnie postrzegać jako osobę, która przełamuje tradycyjnie postrzegany teatr

Ostatnia aktualizacja: 13.09.2022 09:34
- Niektórzy mogą mnie postrzegać jako osobę, która pracuje z wykluczonymi, zapraszanymi z zewnątrz. Mogą mnie postrzegać jako osobę, która przełamuje tradycyjnie postrzegany teatr - mówiła w Polskim Radiu 24 Agnieszka Błońska, reżyser.
Agnieszka Błońska: ludzie mogą mnie postrzegać jako osobę, która przełamuje tradycyjnie postrzegany teatr.
Agnieszka Błońska: ludzie mogą mnie postrzegać jako osobę, która przełamuje tradycyjnie postrzegany teatr.Foto: Shutterstock.com/Kozlik

Tematem rozmowy był spektakl "Orlando. Biografie", który od 25 czerwca można zobaczyć w Tetrze Powszechnym w Warszawie. Jego reżyserką jest Agnieszka Błońska, która na antenie Polskiego Radia 24 opowiedziała o pracach przy jego powstawaniu. Punktami wyjścia są powieść "Orlando" z 1928 roku oraz film na jej podstawie z 1992 roku. Spektakl próbuje zmierzyć się z zakłopotaniem, niechęcią i nienawiścią wobec inności.

"Ta praca jest wyjątkowa i różnorodna"

Zapytana o to, dlaczego do sowich produkcji zaprasza osoby, które nie są znane, wskazała, że "faktycznie jest tak, że to nie jest pierwszy spektakl, w którym pracowałam z aktorami zaproszonymi z zewnątrz, nieprofesjonalnymi". - Chociaż ja zawsze postrzegam swoich aktorów jako profesjonalnych bo występują na scenie i grają ze wszystkimi aktorami - dodała.

Wskazała, że dzięki temu "praca jest wyjątkowa i różnorodna". - Niektórzy mogą jednak mnie postrzegać jako osobę, która pracuje z wykluczonymi, zapraszanymi z zewnątrz - powiedziała. - Mogą mnie postrzegać jako osobę, która przełamuje tradycyjnie postrzegany teatr, jednak robię tak, ponieważ mnie to ciekawi - podkreśliła.

Więcej w nagraniu.

Posłuchaj
23:35 2335.mp3 Agnieszka Błońska: ludzie mogą mnie postrzegać jako osobę, która przełamuje tradycyjnie postrzegany teatr (Polskie Radio 24)

***

Audycja: "W antrakcie"

Prowadzący: Magdalena Kuydowicz, Malwina Kiepiel

Gość: Agnieszka Błońska, reżyser

Data emisji: 12.09.2022

Godzina emisji: 23.35

jb

Zobacz także

Zobacz także