X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal

Przywódcy kościołów protestanckich sprzeciwiają się deklaracji LGBT+. "To krzywdzenie dzieci"

Ostatnia aktualizacja: 11.03.2019 15:44
"Deklaracja LGBT+ to krzywdzenie dzieci i gwałt na rodzicach, totalitarna ingerencja państwa w mir domowy" - czytamy w liście otwartym przywódców kościołów protestanckich, który ma trafić do prezydentów, wójtów i burmistrzów miast.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock/Uwe Aranas

W połowie lutego Rafał Trzaskowski, prezydent Warszawy, podpisał tzw. deklarację LGBT+ (z ang. Lesbian, Gay, Bisexual, Transgender - skrót odnoszący się do lesbijek, gejów, osób biseksualnych oraz osób transgenderycznych). Dokument zakłada działania w takich obszarach jak: bezpieczeństwo, edukacja, kultura i sport, administracja, a także praca.

W dziedzinie edukacji w deklaracji zapowiedziano m.in. wprowadzenie edukacji antydyskryminacyjnej i seksualnej w każdej szkole, uwzględniającej kwestie tożsamości psychoseksualnej i identyfikacji płciowej, zgodnej ze standardami i wytycznymi Światowej Organizacji Zdrowia (WHO).

W tej sprawie przywódcy kościołów protestanckich wystosowali list otwarty do władz samorządów. Inicjatorem listu jest przewodniczący Rady Kościoła Chrześcijan Baptystów w RP dr Mateusz Wichary.

"Nie próbujcie ingerować w rodzinę"

W liście podkreślono m.in, że niezależnie od osobistego stosunku przywódców do Boga, oczekuje on od nich troski wobec powierzonych im w opiekę bliźnich.

"Rodzina jest strukturą organiczną. Naturalnie wypływa z zespolenia w miłości mężczyzny i kobiety. Naturalnie owoc tej miłości pojawia się we wspólnocie, która odpowiada za jego powstanie. Dlatego rodzina, jako z poświęceniem biorąca na siebie ciężary wychowania, ma pełne prawo czynić to w zgodzie z własnymi przekonaniami. Jest to prawo naturalne, przyrodzone. Prawo stanowione i władza społeczna powinna jedynie je rozpoznać i wzmacniać, wobec niebezpieczeństw i słabości. Nie bądźcie więc przekleństwem, próbując ingerować w ten szczególny obszar" - czytamy. 

"Piszemy do was o tym wszystkim nie bez konkretnych przyczyn. Pan Prezydent Rafał Trzaskowski podpisał dla m.st. Warszawy Deklarację LGBT+. Niewątpliwie będzie wywierany również na Państwa nacisk, aby podobne deklaracje przyjmować" - dodano. 

czytaj więcej
szkola_free_1200.jpg
Czterolatki mają czerpać "przyjemność z dotykania własnego ciała". Edukacja seksualna według standardów WHO

"Deklaracja uderza w prawa rodziców i dobro dzieci"

Według autorów listu deklaracja LGBT+ uderza ona w prawa rodziców i dobro dzieci na wiele sposobów. „Standardy Edukacji Seksualnej WHO” - do których odwołuje się Deklaracja, erotyzują dzieci, czyli pobudzają do postawy, która jeszcze jest naturalnie uśpiona. I tak dzieci do lat 4 zachęca się do masturbacji jako radości i przyjemności z dotykania własnego ciała; dzieci w wieku 4-6 do akceptacji wszystkich preferencji seksualnych. Dzieci w wieku lat 6-9 przekonuje się do akceptowania współżycia i seksu oraz akceptacji miłości osób tej samej płci. Ingerencja w programy nauczania w szkołach i wprowadzenie tzw. zajęć antydyskryminacyjnych to więc nic innego, jak pobudzanie dzieci do podejmowania praktyk seksualnych, w tym homoseksualnych, wbrew woli rodziców. Więcej: wbrew ich własnej naturze" - podkreślono. 

Przywódcy kościołów protestanckich ocenili, że przekonywanie do pozytywnie przedstawianej aktywności homoseksualnej w fazie kształtowania się osobowości oraz tożsamości seksualnej, „może być przyczyną zranień i życiowych tragedii”. "To krzywdzenie dzieci i gwałt na rodzicach, totalitarna ingerencja państwa w mir domowy" - napisano. 

W liście zapytano też: "Czy „chcecie państwo kontynuować te opresyjne działania w wolnej, współczesnej Polsce?”. "Chrześcijaństwo dało naszemu krajowi tożsamość i wartości, które sprawiły, że przetrwaliśmy najtrudniejsze chwile. Czy potraficie Państwo sobie wyobrazić, że to ideologia gender byłaby w stanie nas przez nie przeprowadzić?" - czytamy. 

Apel przywódców kościołów protestanckich

W piśmie zwrócono również uwagę, że prezydent Trzaskowski zadeklarował wprowadzenie do szkół obserwatorów ds. LGBT oraz wsparcie dla nauczycieli, którzy „nawet wbrew woli reszty kadry pedagogicznej i rodziców chcą promować wśród uczniów homoseksualny styl życia”. "Patrząc na polską historię, znów analogie nasuwają się same. Jawią się oni jak współcześni cenzorzy, wyposażeni w aparat przymusu nad uczniami" - stwierdzili autorzy listu. 

Przywódcy kościołów protestanckich zaapelowali ponadto o wspieracie rodziny w trudach wychowania. "Wzmacniajcie, a nie zniechęcajcie. Pomagajcie, zabezpieczając przestrzeń na nauczanie wartości, które sprawdziły się przez wieki. Miejcie wstrzemięźliwość i rozsądek względem tych rzekomo lepszych, które jak na razie nie potrafią w żaden sposób wykazać się swym kulturotwórczym działaniem. Tego Wam życzymy i o to prosimy" - podsumowali. 

kad, wpolityce.pl

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Czterolatki mają czerpać "przyjemność z dotykania własnego ciała". Edukacja seksualna według standardów WHO

Ostatnia aktualizacja: 27.02.2019 12:56
Podpisana przez prezydenta Warszawy "Deklaracja LGBT+" przewiduje wprowadzenie edukacji seksualnej do szkół, zgodnie z wytycznymi Światowej Organizacji Zdrowia. Te zakładają m.in., że już 4-latki będą uczyły się poprzez "zabawę w lekarza", jak wyrażać własne potrzeby. Nieco starsze dzieci mają poznać "radość i przyjemność z dotykania własnego ciała" oraz dowiedzieć się o "masturbacji we wczesnym dzieciństwie".
rozwiń zwiń

Czytaj także

"PO, nie odwracajcie kota ogonem". Rzeczniczka PiS ws. deklaracji LGBT+

Ostatnia aktualizacja: 11.03.2019 13:09
"PO, nie odwracajcie kota ogonem; podpisaliście deklarację, która wprost odnosi się do wytycznych WHO" - zwróciła się do opozycji na Twitterze rzeczniczka PiS Beata Mazurek. Jak zaznaczyła, wiceprezydent Warszawy Paweł Rabiej "już dziś mówi, że nie ze wszystkim w tych wytycznych się zgadza".
rozwiń zwiń