X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x
PR24 Portal

Sławomir Neumann rezygnuje z kierowania klubem PO-KO

Ostatnia aktualizacja: 06.10.2019 17:40
Sławomir Neumann poinformował w niedzielę, że składa rezygnację z przewodniczenia klubowi parlamentarnemu PO-Koalicja Obywatelska. Rezygnacja ma związek z opublikowanymi w piątek przez TVP Info nagraniami z jego udziałem.
Sławomir Neumann
Sławomir NeumannFoto: PAP/Jacek Turczyk
  • Sławomir Neumann oświadczył, że rezygnuje z przewodniczenia klubowi parlamentarnemu PO-Koalicja Obywatelska
  • Powodem rezygnacji są taśmy, które w piątek opublikowała TVP Info
  • Na nagraniach Sławomir Neumann wulgarnie wypowiada się na temat sytuacji politycznej w Tczewie
  • Rozmowa z lokalnymi działaczami PO dotyczy również ewentualnych zarzutów prokuratorskich dla związanych z PO prezydentów miast

TVP Info opublikowała w piątek nagranie rozmowy Sławomira Neumanna z lokalnymi działaczami PO z Tczewa, która odbyła się pod koniec 2017 r. w Gdańsku. Polityk w wulgarny sposób wypowiada się w niej na temat sytuacji w tym mieście. Rozmowa dotyczy też ewentualnych zarzutów prokuratorskich dla związanych z PO prezydentów miast. Lider pomorskiej PO deklaruje, że stanie murem za wszystkimi, którzy mają problem z prawem, warunkiem jest jednak członkostwo w Platformie.

Facebook Sławomir Neumann 1200.jpg
Kompromitujące nagrania Sławomira Neumanna. "Rzygam Tczewem"

Sławomir Neumann przeprosił w piątek za swoje słowa. W niedzielę poinformował, że rezygnuje z kierowania klubem PO-KO. "W nagraniach z 2017 r. z rozmowy z lokalnymi działaczami partii znalazły się słowa, których głęboko żałuję. Wypowiedziane w emocjach, nie naruszają one w niczym prawa, są jednak sprzeczne z moimi wartościami i wartościami Platformy Obywatelskiej. Wiem, jak wysokie są standardy PO, dlatego rezygnuję z przewodniczenia klubowi parlamentarnemu PO-KO" - napisał Sławomir Neumann w oświadczeniu przekazanym Polskiej Agencji Prasowej.

>>>[CZYTAJ RÓWNIEŻ] K. Czabański o "taśmach Neumanna": mafijne podejście do państwa

Sławomir Neumann kierował klubem parlamentarnym Platformy Obywatelskiej od 12 listopada 2015 r., kiedy to w wyborach na tę funkcję pokonał (stosunkiem głosów 94 do 72) ustępującą wówczas premier Ewę Kopacz. 5 grudnia 2018 r. do klubu PO przeszła kilkuosobowa grupa posłów Nowoczesnej i klub zmienił nazwę na "Platforma Obywatelska-Koalicja Obywatelska". 13 czerwca doszło do połączenia klubów PO-KO i klubu Nowoczesnej. Klub PO-KO liczy obecnie 155 posłów.

Rozmowa o prezydencie Tczewa

Tematem ujawnionej w piątek rozmowy Sławomira Neumanna była m.in. sytuacja urzędującego prezydenta Tczewa Mirosława Pobłockiego, którego działalnością interesowało się CBA. Chodziło o - jak podała TVP Info - sprzedaż gruntów w mieście (zdaniem stacji jest podejrzenie, że miasto straciło miliony złotych).

>>>[CZYTAJ TAKŻE] Tomasz Latos: Sławomir Neumann jest dalej broniony przez swoich jak niepodległość

Były już szef klubu PO-KO przekonuje, że ewentualne kłopoty prezydentów PO z prawem nie będą problemem w kampanii wyborczej przed wyborami samorządowymi, bo zarzuty prokuratorskie są zdaniem Sławomira Neumanna z punktu widzenia wyborców anty-PiS korzystne. - Będzie Hania Zdanowska, Żuk, Witkowski, Adamowicz, Karnowski, Jaśkowiak. On będzie w takim gronie zacnych ludzi, że, k..., nikogo to nie ruszy - argumentuje Sławomir Neumann.

neumann 1200 pap.jpg
Taśmy Sławomira Neumanna. "Wypowiedzi skandaliczne, haniebne i niegodne"

- W różnych badaniach, k..., naszych, których oskarżają, Hania Zdanowska zyskuje, jak ma akt oskarżenia. Idzie wręcz dokładnie odwrotnie. Nie patrz na to, to nie ma żadnego znaczenia. Oni ilością aktów, inflacją tych aktów oskarżenia, powodują, że nie mają żadnego (znaczenia). Jedynym gościem jest Adamowicz, który ma absolutnie mega twarde rzeczy, które mogłyby go wyprowadzić w kajdankach - dodaje lider pomorskiej PO.

"Rzygam Tczewem"

Zapewnia, że partia stanie murem za wszystkimi, którzy mają problem z prawem. Warunkiem jest członkostwo w Platformie Obywatelskiej. - Pamiętaj: jedna zasada jest dla mnie święta, k... Naucz się tego, jak będziesz o czymkolwiek rozmawiał. Jak będziesz w Platformie, będę cię bronił, k..., jak niepodległości. Jak wyjdziesz z Platformy, to masz problem - mówi Sławomir Neumann.

Polityk jest także - według relacji TVP Info - niezadowolony z sytuacji w Tczewie. - Rzygam tym Tczewem. Słowo honoru ci daję, rzygam Tczewem. Dlatego, mówiąc szczerze, nie chcę zajmować się Tczewem, bo tam są same p...by, naprawdę - mówi.

bb

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Platforma w pigułce", "czysta hipokryzja". Internauci komentują "taśmy Neumanna"

Ostatnia aktualizacja: 04.10.2019 10:10
TVP Info opublikowało w piątek nagrania z kuluarowych rozmów polityków Platformy Obywatelskiej. Słychać na nich szefa klubu PO-KO, który mówił m.in. o zasadach panujących w partii. "Jeśli będziesz w Platformie, będę cię k***a bronił jak niepodległości", "w Tczewie są same p***eby, rzygam Tczewem" - mówił Neumann. Internauci są oburzeni.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Joanna Lichocka o nagraniach Sławomira Neumanna: taśmy prawdy PO

Ostatnia aktualizacja: 04.10.2019 13:19
- Może być gangster, złodziej, byle był w PO i byleby udało się opinii publicznej sprzedać historię, że jest atakowany przez PiS – tak w piątek Joanna Lichocka (PiS) skomentowała ujawnione przez TVP Info nagrania rozmowy Sławomira Neumanna (PO) z działaczami z Pomorza.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Taśmy Neumanna". P. Jaki: zaczynam akcję ich tłumaczenia w Parlamencie Europejskim

Ostatnia aktualizacja: 04.10.2019 23:31
Zaczynam akcję tłumaczenia na różne języki upublicznionych w piątek nagrań z udziałem Sławomira Neumanna dla wszystkich w Parlamencie Europejskim, aby zrozumieli, dlaczego w Polsce jest potrzebna reforma sadownictwa - poinformował na Twitterze eurodeputowany PiS Patryk Jaki.
rozwiń zwiń