X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal

Prezydent o zwycięstwie wyborczym PiS: takiego wyniku jeszcze nie było

Ostatnia aktualizacja: 14.10.2019 14:35
Andrzej Duda powiedział, że rezultat Prawa i Sprawiedliwości w wyborach do parlamentu RP jest spektakularnym osiągnięciem. - Wszystko wskazuje na to, że takiego wyniku jeszcze nie było - ocenił w poniedziałek prezydent, komentując wyniki wyborów parlamentarnych.
Audio
  • Prezydent Andrzej Duda o wyniku wyborczym PiS (IAR)
Prezydent Andrzej Duda
Prezydent Andrzej Duda Foto: PAP/Piotr Nowak

Prezydent pytany na konferencji prasowej, czy PiS powinien wyciągnąć wnioski ze swojego wyniku w wyborach do Sejmu i Senatu, odpowiedział, że "każde rozsądne ugrupowanie, które startuje w wyborach, dokonuje takiej refleksji".

Czytaj więcej
EN_sztab-pis-1200.jpg
PKW podała wyniki z ponad 99 proc. obwodów. PiS z samodzielną większością

>>>[CZYTAJ RÓWNIEŻ] Wybory parlamentarne 2019. Znamy wyniki do Senatu

- Dla mnie jest to oczywiste, że pan premier Jarosław Kaczyński, jako bardzo doświadczony polityk, będzie chciał takiej refleksji dokonać. Natomiast trzeba też wziąć pod uwagę, że jest czego Prawu i Sprawiedliwości gratulować - powiedział prezydent.

Jak dodał, wynik Zjednoczonej Prawicy jest "absolutnie spektakularny". - Wszystko wskazuje na to, że takiego wyniku jeszcze nie było - podkreślił.

Prezydent pytany z kolei, co sądzi o wyniku SLD i dostaniu się tego ugrupowania do parlamentu, wskazał, że każdy elektorat powinien mieć swoją reprezentację. - Dobrze, że wszystkie strony sceny politycznej są reprezentowane zwłaszcza, że elektoratu, który jest zainteresowany głosowaniem na lewicę, ma światopoglądy lewicowe, jest w Polsce sporo, i dobrze, że ma on swoją reprezentację - tłumaczył.

"Wielkie święto demokracji"

W specjalnym wydaniu TVP Info prezydent podziękował wszystkim, którzy wzięli udział w niedzielnych wyborach parlamentarnych i ocenił, że był to naprawdę dobry dzień dla RP.

- Wielu ludzi stało w kolejkach, często nawet długo, poza granicami kraju po to, żeby oddać swój głos. To było piękne święto demokracji. Pokazaliśmy, że demokracja w Polsce jest. Zwłaszcza pokazaliśmy to za granicą. Zaprzeczyło to wszystkim twierdzeniom, jakoby z demokracją w Polsce były jakieś problemy. Piękne święto, bardzo wysoka frekwencja, najwyższa od 30 lat, około 60 proc., rzeczywiście to są świetne wiadomości - podkreślił.

Czytaj więcej
modern_jarosław1200.jpg
Młodzi też najczęściej głosowali na PiS

>>>[CZYTAJ RÓWNIEŻ] Marek Suski: będziemy starali się przekonywać, że warto głosować na PiS

Głowa państwa pogratulowała także wszystkim tym, którzy uzyskali mandaty. - Mam nadzieję, że państwo posłowie i senatorowie w kolejnej kadencji będziecie dzielnie pracowali dla RP. Życzę, żeby wszystkie te sprawy, które będziecie realizowali, służyły Polsce i żeby debata w Sejmie odbywała się jak najbardziej zgodnie. Żebyśmy w ten sposób rzeczywiście budowali wspólnotę. Ja wiem, że polityczne spory są i będą, ale proszę, żeby te polityczne spory były toczone na zasadach kultury nie tylko politycznej, ale także i kultury bycia i żeby to budowało, a nie burzyło" - powiedział.

jp

Czytaj także

"Gdyby opozycja poszła razem, wynik byłby gorszy". Komentarze publicystów

Ostatnia aktualizacja: 14.10.2019 09:30
- Wynik wyborów pokazuje, że istnieje życie i istnieją liderzy poza Platformą Obywatelską. Te dwa komitety, które nie weszły do koalicji, uniknęły tak naprawdę porażki - powiedział Maciej Kożuszek ("Gazeta Polska") na antenie Polskiego Radia 24. W "Debacie poranka" wzięli również udział Michał Płociński ("Rzeczpospolita") oraz dr Sebastian Gajewski (Centrum Daszyńskiego).
rozwiń zwiń

Czytaj także

Łukasz Młyńczyk: zwycięstwo PiS zamyka w Polsce dyskusję polityczną

Ostatnia aktualizacja: 14.10.2019 09:31
- Zwycięstwo PiS zamyka w Polsce dyskusję co do rzeczywistości politycznej, z którą mamy do czynienia. Bardzo radykalnym podsumowaniem jest to, że mamy dysfunkcjonalną opozycję, co w tak dużym i demokratycznym kraju jest sporym problemem - powiedział w Polskim Radiu 24 prof. Łukasz Młyńczyk, politolog.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Piotr Müller o zmianach w rządzie: rozstrzygnięcia niebawem

Ostatnia aktualizacja: 14.10.2019 09:43
- Wygląda na to, że będziemy mogli kontynuować samodzielne rządy. To był główny cel, żebyśmy mogli w spokoju, bez konieczności zawierania dziwnych koalicji zmieniać nadal kraj - podkreślił rzecznik rządu Piotr Müller. Jego zdaniem w tym i w następnym tygodniu rozstrzygane będą kwestie dot. resortów.
rozwiń zwiń