X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x
PR24 Portal

"Pewne korekty będą". Paweł Szefernaker o zmianach w rządzie

Ostatnia aktualizacja: 15.10.2019 07:37
- Mamy dobry, stabilny rząd, który realizuje strategię naszego środowiska politycznego. Działa skutecznie, dobrze, ale wiadomo, że ze względu chociażby na realizację programu pewne korekty będą - powiedział wiceszef MSWiA Paweł Szefernaker w rozmowie z "Super Expressem". 
Premier Mateusz Morawiecki przed posiedzeniem rządu
Premier Mateusz Morawiecki przed posiedzeniem rząduFoto: PAP/Leszek Szymański

Wiceminister pytany w "SE", czego obywatele mogą się spodziewać po niedzielnych wyborach parlamentarnych i po stwierdzeniu prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego, że ostatnie cztery lata, to było dopiero "ubijanie gruntu", podkreślił, że "PiS uzyskał mocną legitymację, bo przy tak wysokiej, historycznej frekwencji będziemy rządzić samodzielnie".

Jacek Sasin PR1 10.2019 1200.jpg
Jacek Sasin: premierem pozostaje Mateusz Morawiecki

- Wprowadziliśmy nową jakość do polityki, bo wiele osób mówi, że jesteśmy wiarygodni. I tę wiarygodność chcemy utrzymać - zapowiedział.

"Uczciwy może spać spokojnie"

Paweł Szefernaker pytany o zmiany w składzie rządu odpowiedział, że "to jest dyskusja wewnątrz obozu politycznego na najbliższe dni". - Nie wydaje mi się, żeby to były poważne zmiany - zaznaczył.

Na pytanie, czy środowisko Jarosława Gowina może spać spokojnie, zapewnił, że "każdy, kto jest uczciwy może spać spokojnie…". Dopytywany, czy Gowin utrzyma stanowisko, czy też nie, odparł, że "to jest dyskusja kierownictwa PiS". Przyznał, że nie wie, czemu akurat pada pytanie o wicepremiera Gowina.

Na uwagę, czy pytanie powinno dotyczyć raczej szefa MS Zbigniewa Ziobry, Szefernaker powiedział: "... bo jest wielu innych ministrów, którzy mogą też się zastanawiać nad tym, jak będzie wyglądała ich polityczna przyszłość".

- Przez ostatnie cztery lata wprowadzaliśmy zmiany i będziemy to robić. I muszą to robić ludzie skuteczni i trzeba się przyjrzeć, czy w tych sferach nie potrzeba jakichś zmian - tłumaczył.

- Była zmiana w ciągu kadencji w ministerstwie zdrowia. Przez te półtora roku ministrowi Szumowskiemu udało się wiele zmian. W moim przekonaniu te decyzje szły w bardzo dobrym kierunku - mówił polityk.

pap_mueller-1200.jpg
Piotr Müller o zmianach w rządzie: rozstrzygnięcia niebawem

"Nie wiem, czy to partia prawicowa"

Na pytanie o dalsze reformy w wymiarze sprawiedliwości, wiceszef MSWiA odpowiedział, że trzeba je dokończyć i w pewnych sferach "popracować tak, żeby przekonać obywateli".

>>>[CZYTAJ TAKŻE] Piotr Müller o wyniku wyborczym PiS: największy w historii wynik do Sejmu

Pytany o repolonizację mediów, wiceminister ocenił, że trzeba przemyśleć, co przez ostatnie cztery lata było dobrego, a co złego i "nakreślić plan, jakąś listę priorytetów".

Na pytanie, jak dużym problemem będzie dla PiS Konfederacja w Sejmie, Szefernaker odpowiedział: - Janusz Korwin-Mikke mówi, że są środowiskiem prorosyjskim. Mam wątpliwości, czy jest to partia prawicowa. Zresztą sama nazwa sugeruje, że to wiele różnych ruchów o różnych poglądach. Zobaczymy w ciągu kilku miesięcy.

paw/

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Premier: chcemy zmieniać Polskę na lepsze, a nie - jak opozycja - Polaków

Ostatnia aktualizacja: 11.10.2019 17:35
- W naszym słowniku rodzina, to nie miejsce eksperymentów, rewolucji obyczajowych, tylko najwyższa wartość. W naszym języku stabilne finanse publiczne, to zrównoważony budżet, a nie 100 mld zł, czy 70 mld zł deficytu, jak było w czasach naszych poprzedników - mówił premier Mateusz Morawiecki w Krasnymstawie (woj. lubelskie).
rozwiń zwiń