X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal

"Ocalić Bohaterów". P. Jaki: rusza akcja w obronie patriotycznych patronów ulic

Ostatnia aktualizacja: 04.11.2019 12:03
 - Nie pozwolimy na to, by ulice zabierano tak wyjątkowym postaciom, jak gen. August Emil Fieldorf czy płk. Zygmunt Szendzialarz  - powiedział eurodeputowany Patryk Jaki, zapowiadając start akcji "Ocalić Bohaterów".
Audio
  • Patryk Jaki: nie pozwolimy na to, aby zabierano ulice tak wyjątkowym postaciom
  • Józef Kapusta (Radny PiS z Żyrardowa): poglądy mieszkańców są inne niż radnych, którzy poparli haniebną uchwałę
  • Jacek Ozdoba: rozpoczniemy zbiórkę podpisów pod obywatelskim projektem uchwały przywracającej nazwę ulicy generała Emila Fieldorfa "Nila"
Patryk Jaki
Patryk JakiFoto: MAREK LASYK/REPORTER
  • Politycy Zjednoczonej Prawicy mówią "nie" zmianie nazw ulicy w Żyrardowie i Białymstoku
  • Na skutek decyzji radnych PO patronami przestali tam być generał Emil Fieldorf "Nil" i major Zygmunt Szendzielarz "Łupaszko"
  • Europoseł PiS Patryk Jaki podkreślił, że jest to głos troski polityków młodego pokolenia o silną Polskę

- Nie ma silnej Polski bez dbania o pamięć osób, które oddały za nią życie - ocenił europoseł, b. wiceminister sprawiedliwości Patryk Jaki, który w poniedziałek w Warszawie poinformował o nowej akcji #OcalicBohaterow dotyczącej Augusta Emila Fieldorfa i Zygmunta Szendzielarza.

Rozpoczęcie akcji #OcalicBohaterow dotyczy niedawnych decyzji Rady Miejskiej w Białymstoku, gdzie usunięto nazwę ulicy płk. Zygmunta Szendzielarza "Łupaszki" i Rady Miejskiej Żyrardowa, gdzie usunięto nazwę ulicy generała Augusta Emila Fieldorfa "Nila".

dekomunizacjaulic663.jpg
Z sesji Rady Warszawy zdjęto sprawę dekomunizacji trzech ulic. Radny PiS: KO skręca w stronę postkomuny

Inicjatywa młodych posłów

- Jako politycy nowego pokolenia mamy szczególne zobowiązanie do tego, aby budować siłę polskiego państwa. Nie ma silnej Polski bez dbania o pamięć osób, które oddały za nią życie. Takimi osobami są August Emil Fieldorf "Nil" (...). I Zygmunt Szendzielarz "Łupaszko" - powiedział Jaki podczas konferencji prasowej zorganizowanej w Muzeum Żołnierzy Wyklętych i Więźniów Politycznych PRL w Warszawie. W spotkaniu wzięli udział także nowi posłowie.

- Jeżeli widzi się dziś działalność niektórych samorządowców, przypomina się ta sama propaganda, która była znana w Polsce po 1945 roku, że to byli bandyci i ludzie którzy źle zasłużyli się państwu - ocenił były wiceminister sprawiedliwości informując jednocześnie o nowej akcji.

- Nasze szczególne zadanie to pilnować ich pamięci i dlatego rozpoczynamy akcję "Ocalić Bohaterów". Nie pozwolimy na to, aby ulice zabierano tak wyjątkowym postaciom - powiedział Jaki. Poinformował też, że wraz z Muzeum Żołnierzy Wyklętych i Więźniów Politycznych PRL w Żyrardowie i w Białymstoku, gdzie zmieniono nazwy ulic poświęconych "Nilowi" i "Łupaszce" inicjatorzy akcji zorganizują konferencje edukacyjne przypominające ich prawdziwe życiorysy.

st/pb

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

S. Gajewski o dekomunizacji: w Polsce pamięć jest sprawą polityczną

Ostatnia aktualizacja: 04.11.2019 10:10
- Oczywiście pamięć jest sprawą polityczną. Ktoś kiedyś powiedział, że w Polsce każda strona sceny politycznej ma swoje trupy i walczy o upamiętnianie ich. Polskie społeczeństwo lubi się kłócić o historię - powiedział w PR24 dr Sebastian Gajewski z Centrum Daszyńskiego. Gośćmi audycji byli także: Maciej Kożuszek ("Gazeta Polska") i Michał Płociński ("Rzeczpospolita").
rozwiń zwiń

Czytaj także

Krzysztof Szwagrzyk: Żołnierze Wyklęci to klęska całego środowiska postkomunistycznego

Ostatnia aktualizacja: 04.11.2019 10:48
- Żołnierze Wyklęci to klęska całego środowiska postkomunistycznego. Dla nich to oznaka, że to, co robili przez dekady, się nie powiodło. Młode pokolenie Polaków uznało Żołnierzy Wyklętych za swoich bohaterów - mówi wiceprezes Instytutu Pamięci Narodowej Krzysztof Szwagrzyk w wywiadzie dla "Sieci".
rozwiń zwiń