X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal

"Doniesienia o wojsku na ulicach i zamykaniu miast to fake newsy". Szef MON dementuje

Ostatnia aktualizacja: 13.03.2020 16:53
Minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak zaapelował, by nie ulegać panice i z rezerwą podchodzić do nieprawdziwych informacji. Podkreślał, że wojsko nie jest wyprowadzane na ulice. Nie ma też mowy o zamykaniu miast, na przykład Warszawy.
Audio
  • Szef MON o walce z koronawirusem i fake newsach. Relacja Sylwii Białek (IAR)
Minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak
Minister obrony narodowej Mariusz BłaszczakFoto: PAP/Marcin Bielecki
  • - Apeluję, aby czerpać informację z wiarygodnych źródeł - powiedział szef MON
  • Mariusz Błaszczak podkreślił również, by nie ulegać panice i z rezerwą podchodzić do nieprawdziwych informacji
  • Podkreślał, że wojsko nie jest wyprowadzane na ulice. Nie ma też mowy o zamykaniu miast, na przykład Warszawy
terytorialsi koronawirus 1200.jpg
WOT pomaga w walce z koronawirusem. Szef MON: 1,1 tys. żołnierzy w gotowości

Na piątkowym briefingu prasowym Błaszczak zaapelował o nieuleganie panice w związku z wystąpieniem koronawirusa. - Chciałem zdementować fake newsy o tym, że Wojsko Polskie będzie wyprowadzane na ulice. To jest typowy fake news - podkreślił.

- Apeluję, aby czerpać informację z wiarygodnych źródeł, takie źródła to strony internetowe polskiego rządu - mówił na spotkaniu z dziennikarzami. Minister zapowiedział, że na początku przyszłego tygodnia Wojska Obrony Terytorialnej uruchomią infolinię, gdzie będzie można uzyskać wsparcie psychologiczne. Pomocą będą służyć żołnierze, którzy są psychologami.

Zawieszone zajęcia także na wojskowych uczelniach

- Wsparcie psychologiczne świadczone przez żołnierzy WOT jest bezcenne - podkreślił Mariusz Błaszczak. Na lotniskach żołnierze mierzą temperaturę podróżnym. Zbierają również formularze lokalizacyjne. Wojska Obrony Terytorialnej pomagają też seniorom i kombatantom.

>>>[CZYTAJ TAKŻE] Państwowe spółki włączają się do walki z koronawirusem. Po Orlenie wsparcie od KGHM

Minister Mariusz Błaszczak powiedział, że zajęcia zostały zawieszone także na wojskowych uczelniach. Dodał jednocześnie, że studenci w mundurach są także żołnierzami i jeśli będzie taka potrzeba, będą wspierali inne służby.

Koronawirus SARS-CoV-2 wywołuje chorobę o nazwie COVID-19. Objawia się ona najczęściej gorączką, kaszlem, dusznościami, bólami mięśni i zmęczeniem. Podejrzewa się, że do pierwszego zakażenia koronawirusem, który może wywoływać groźne dla życia zapalenie płuc, doszło w Chinach pod koniec 2019 r. na targu w Wuhanie, stolicy prowincji Hubei.

dn

Czytaj także

Akcja #zostanwdomu. Sportowcy i politycy apelują o pozostanie w domach z powodu zagrożenia koronawirusem

Ostatnia aktualizacja: 13.03.2020 11:30
Gwiazdy sportu oraz politycy zwrócili się w mediach społecznościowych do społeczeństwa, aby w związku z rozpowszechniającą się epidemią koronawirusa przestrzegali zaleceń służb, a także pozostali w domach, jeśli to możliwe.
rozwiń zwiń

Czytaj także

MSWiA: zakończono kwalifikację wojskową w roku 2020. Kolejne wezwania w 2021

Ostatnia aktualizacja: 13.03.2020 12:44
Szef MSWiA Mariusz Kamiński oraz szef MON Mariusz Błaszczak podpisali rozporządzenie zmieniające rozporządzenie w sprawie przeprowadzenia kwalifikacji wojskowej w 2020 r. Na jego mocy w roku 2020 r. zakończono kwalifikację w związku z zagrożeniem koronawirusem.
rozwiń zwiń