X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal

Mateusz Morawiecki: Polska staje się Doliną Krzemową Unii Europejskiej

Ostatnia aktualizacja: 17.04.2019 20:21
- Polska staje się Doliną Krzemową Unii Europejskiej - powiedział premier Mateusz Morawiecki w wywiadzie dla telewizji Fox Business. Szef rządu przebywa w Nowym Jorku, gdzie między innymi spotyka się z inwestorami i udziela wywiadów amerykańskim mediom. 
Audio
  • Premier Mateusz Morawiecki powiedział, że Niemcy powinny wnosić więcej do NATO, zamiast kupować rosyjski gaz (IAR)
  • Premier Mateusz Morawiecki w Fox Business. Relacja Marka Wałkuskiego (IAR)
Mateusz Morawiecki w USA
Mateusz Morawiecki w USAFoto: KPRM/Twitter

Podczas rozmowy ze Stuartem Varneyem z Fox Business premier Morawiecki przedstawiał Polskę jako kraj sukcesu gospodarczego, w którym warto inwestować. - Oferujemy bardzo dobre środowisko inwestycyjne. Zainwestowaliśmy wiele w elektromobilność, ekologiczne autobusy i pociągi oraz sztuczną inteligencję - mówił premier.

 Szef rządu nie zaprzeczył, że rozmawiał ze słynnym amerykańskim biznesmanem, twórcą firmy Tesla Elonem Muskiem na temat możliwości zainwestowania przez niego w Polsce. Zapytany, jakie zachęty Polska oferuje Muskowi, premier Morawiecki odpowiedział: „Niedawno zostaliśmy zakwalifikowani przez FTSE Russels do grona krajów rozwiniętych, ale mamy cechy kraju rozwijającego się, tętniącą życiem gospodarkę i bardzo utalentowaną grupę pracowników”.

 Mateusz Morawiecki skrytykował Niemcy za budowę Nord Stream 2. Podkreślił, że kupowanie rosyjskiego gazu równa się finansowaniu zakupów uzbrojenia przez Władimira Putina.

Poza wywiadami dla amerykańskich mediów podczas wizyty w Nowym Jorku premier Mateusz Morawiecki spotkał się w klubie Lotte z amerykańskimi środowiskami opiniotwórczymi i biznesowymi. Za kilka godzin premier weźmie udział w projekcji „Poland: The Royal Tour” w prestiżowym Muzeum Guggenheima.

Będzie dziś gościł na New York University, gdzie weźmie udział w spotkaniu zatytułowanym „Europa i Stany Zjednoczone: Dialog Transatlantycki - 15 lat Polski w Unii Europejskiej”. Rozmowa prowadzona przez profesora Josepha Weilera będzie dotyczyć między innymi roli Polski jako łącznika pomiędzy Stanami Zjednoczonymi a Europą.

kad

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

USA: Mateusz Morawiecki weźmie udział w Nowym Jorku w "Transatlantyckim dialogu"

Ostatnia aktualizacja: 17.04.2019 06:44
Przebywający w USA szef polskiego rządu Mateusz Morawiecki w środę weźmie udział w dyskusji organizowanej w ramach cyklu "Transatlantycki dialog" na Uniwersytecie Nowojorskim (NYU). Spotka się także m.in. z amerykańskimi inwestorami z Wall Street.
rozwiń zwiń