more_horiz
PR24 Portal

Szef MSZ: widać zrozumienie przez stronę niemiecką procesów politycznych w Polsce

Ostatnia aktualizacja: 27.11.2019 06:33
Szef polskiej dyplomacji Jacek Czaputowicz podczas dwudniowej wizyty w Niemczech spotkał się z niemieckim ministrem spraw zagranicznych Heiko Maasem oraz z przewodniczącymi obu izb niemieckiego parlamentu Wolfgangiem Schaeublem i Dietmarem Woidkem. Odwiedził również oddział Instytutu Pileckiego w Berlinie.
Audio
  • Po wizycie szefa polskiej dyplomacji w Niemczech. Relacja Waldemara Maszewskiego (IAR)
Jacek Czaptowicz w Niemczech
Jacek Czaptowicz w NiemczechFoto: PAP/EPA/OMER MESSINGER

Minister Jacek Czaputowicz powiedział Polskiemu Radiu, że Niemcy zaczynają coraz poważniej traktować polski rząd. - Widać pewne zbliżenie między Polską a Niemcami i zrozumienie przez stronę niemiecką procesów politycznych w Polsce, uznanie demokratycznego wyboru Polaków i tego, że rząd Prawa i Sprawiedliwości Mateusza Morawieckiego ma demokratyczny mandat do sprawowania władzy - powiedział Jacek Czaputowicz.

twitter jacek czaputowicz 663.jpg
Szef MSZ: relacje transatlantyckie i NATO głównymi składowymi bezpieczeństwa Polski

Minister dodał, że liczy na coraz lepszą współpracę między oboma krajami. - Chcielibyśmy organizacji, o czym też rozmawialiśmy, w pierwszej połowie przyszłego roku konsultacji międzyrządowych, tym razem w Berlinie - powiedział szef polskiego MSZ.

Pomnik polskich ofiar drugiej wojny światowej powstanie w Niemczech?

Zwiedzając oddział Instytutu Pileckiego Jacek Czaputowicz, przyznał, że prezentowanie w Niemczech właściwego i prawdziwego obrazu polskiej historii jest dużym i ważnym wyzwaniem dla polskiej polityki.

W Bundestagu szef polskiej dyplomacji rozmawiał między innymi na temat ewentualnej budowy w Niemczech pomnika polskich ofiar drugiej wojny światowej. Minister Jacek Czaputowicz powiedział Polskiemu Radiu, że uzyskał od przewodniczącego Bundestagu Wolfganga Schaeublego zapewnienie, iż decyzja w tej sprawie zapadnie niebawem.

kad

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem