41 zgonów, prawie 1600 zakażonych. Śmiertelne żniwo koronawirusa we Włoszech
Do 41 wzrosła we Włoszech liczba zmarłych osób zarażonych koronawirusem - taki nowy bilans podała w niedzielę wieczorem telewizja RAI, a także dziennik "Corriere della Sera" na stronie internetowej. Liczba zakażonych wirusem w całym kraju zbliża się obecnie do 1600. Od początku kryzysu zanotowano we Włoszech około 1700 przypadków.
2020-03-01, 22:30
Powiązany Artykuł
Mniej wyjść do restauracji, praca z domu. Koronawirus zmienia styl życia Włochów
- 41 osób zmarło we Włoszech w związku z koronawirusem
- Zakażonych jest obecnie w całym kraju niemal 1600 osób
- Najwięcej przypadków notuje się w Lombardii
W ciągu doby zmarło jedenaście następnych osób. Zastrzega się, że były one już obciążone innymi chorobami. Liczba 1694 potwierdzonych dotąd we Włoszech przypadków obejmuje obecnie zakażonych, zmarłych i 83 osoby już wyleczone.
>>> [CZYTAJ TAKŻE] Koronawirus w Europie. Jest pierwszy przypadek w Irlandii
Najwięcej przypadków notuje się w Lombardii - jest ich tam ponad 980. W regionie tym zmarły 24 osoby.
We włoskich szpitalach przebywa obecnie 693 chorych, w tym 140 na oddziałach intensywnej terapii. W sobotę informowano o 29 przypadkach śmiertelnych w kraju oraz o 1128 zakażonych.
REKLAMA
Powiązany Artykuł
Przełom w badaniach nad koronawirusem. W zespole badawczym polski naukowiec
Wirus może krążyć we Włoszech już od połowy stycznia
Na konferencji prasowej w siedzibie Obrony Cywilnej w Rzymie przedstawiciel Krajowego Instytutu Zdrowia zwrócił uwagę na to, że wszystko wskazuje na to, że wirus krążył we Włoszech już od połowy stycznia, a więc na ponad miesiąc przed wybuchem obecnego kryzysu.
>>> [CZYTAJ TAKŻE] Koronawirus paraliżuje Włochy. Zamknięte szkoły, lekcje w domach
W niedzielę poinformowano o odwołaniu dwóch dużych wydarzeń we Włoszech, zapowiedzianych na marzec. To międzynarodowy festiwal filmowy w Bergamo w Lombardii, którego gościem specjalnym miał być polski reżyser Jerzy Skolimowski. Impreza ma się odbyć w maju.
Na listopad przełożono zaś spotkanie w Asyżu na temat ekonomii według papieża Franciszka. Miało się ono rozpocząć 26 marca.
REKLAMA
Domowa kwarantanna księży
Powiązany Artykuł
Wzrasta liczba chorych zakażonych koronawirusem we Francji. Dwie osoby zmarły
Z kolei od niedzieli domowej kwarantannie zostali poddani księża mieszkający na terenie budynków kościoła świętego Ludwika w Rzymie. Przyczyną tej decyzji jest potwierdzenie obecności koronawirusa u kapłana z Francji, który zachorował po powrocie do Paryża i trafił do szpitala.
Świątynia w historycznym centrum Wiecznego Miasta, która jest kościołem narodowym Francji, została zamknięta w ramach prewencji.
Odwiedzają ją tysiące turystów, bo w jednej z kaplic znajdują się trzy obrazy Caravaggia: "Powołanie świętego Mateusza", "Święty Mateusz i anioł" oraz "Męczeństwo św. Mateusza".
REKLAMA
43-letni ksiądz z archidiecezji paryskiej, który przebywał w tym kościele, po powrocie z Rzymu do swego kraju w połowie lutego trafił do szpitala z zakażeniem koronawirusem.
Ambasada Francji przy Stolicy Apostolskiej, która poinformowała o domowej kwarantannie księży, wyjaśniła, że stan hospitalizowanego kapłana nie budzi niepokoju.
kstar/jmo
REKLAMA