more_horiz
PR24 Portal

Koronawirus w Chinach. 5 milionów osób uciekło z Wuhan, liczba zakażonych wciąż rośnie

Ostatnia aktualizacja: 27.01.2020 09:55
Przed objęciem miasta kwarantanną Wuhan opuściło 5 milionów osób. Według szacunków, w mieście, będącym epicentrum zarażeń nowym typem koronawirusa, przebywa obecnie około 9 milionów mieszkańców.
Audio
  • Chiny: przed rozpoczęciem kwarantanny Wuhan opuściło 5 milionów mieszkańców. Relacja Tomasza Sajewicza (IAR)
  • Premier Chin w Wuhan. Relacja Tomasza Sajewicza (IAR)
Liczba zarażonych koronawirusem gwałtownie rośnie
Liczba zarażonych koronawirusem gwałtownie rośnieFoto: PAP/EPA/STR

Chińskie media informują o wizycie w Wuhan premiera Li Keqianga, który stoi na czele państwowego komitetu do walki z epidemią. Szef chińskiego rządu będzie rozmawiał o koordynacji pomocy medycznej, spotka się z pracownikami szpitali oraz pacjentami.

Koronawirus Chiny 1200 PAP.jpg
Koronawirus. Szef WHO uda się do Chin w sprawie epidemii

Budowa tymczasowych szpitali

W Wuhan trwa budowa dwóch wielkopowierzchniowych, tymczasowych szpitali na 2300 łóżek. Lokalne władze poinformowały, że będą chciały przystosować też około 5000 miejsc w innego typu placówkach medycznych dla potencjalnych pacjentów, zarażonych koronawirusem. Liczba zarażeń gwałtownie wzrosła.

W niedzielę władze podawały informacje o 2000 pacjentów ze zdiagnozowanym koronawirusem. Dziś ta liczba wzrosła o kolejne 700 przypadków.

<<CZYTAJ TAKŻE>> Koronawirus dotarł do Kanady. Potwierdzono pierwszy przypadek

W całych Chinach do 2 lutego przedłużono okres wolny od pracy. Władze chcą maksymalnie ograniczyć podróże Chińczyków wewnątrz kraju.

mr