X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal

"To, co najpiękniejsze...". Andrzej Rogoyski: trzeba promować polską muzykę

Ostatnia aktualizacja: 19.01.2020 21:36
Muzyka klasyczna i popularna w aranżacjach napisanych przez Stefana Rachonia oraz filmowe hity Jerzego "Dudusia" Matuszkiewicza - to program kolejnego koncertu z cyklu Polskiego Radia "To, co najpiękniejsze...". Przewodniczący Rady Mediów Narodowych Krzysztof Czabański i prezes Polskiego Radia Andrzej Rogoyski mówili o roli propagowania muzyki wśród słuchaczy.
Audio
  • Krzysztof Czabański: ideą jest połączenie muzyki lżejszej z poważną (IAR)
  • Agnieszka Kamińska: Orkiestra Polskiego Radia to zbiór wielkich talentów (IAR)
  • Andrzej Rogoyski: stawiamy na polskich muzyków (IAR)
  • Wrażenia publiczności po koncercie (IAR)

Na scenie Studia imienia Witolda Lutosławskiego wystąpiła: Orkiestra Polskiego Radia w Warszawie oraz Trio Andrzeja Jagodzińskiego.

"Nie za lekka, nie za poważna"

Przewodniczący Rady Mediów Narodowych Krzysztof Czabański mówił, że cykl "To, co najpiękniejsze..." zbliża słuchaczy do muzyki i kultury wysokiej.

- Ideą jest połączenie muzyki lżejszej z bardziej poważną, ale w dwóch konwencjach: muzyka lżejsza, nie jest za lekka, a poważna nie jest za poważna i tak się zbiegają ze sobą. Chcemy pokazać, że muzyka jest dobra dla wszystkich, niezależnie czy klasyczna, poważna czy rozrywkowa - dodał Krzysztof Czabański.

Prezes Polskiego Radia: trzeba promować polską muzykę

Prezes Polskiego Radia Andrzej Rogoyski mówił, że główną ideą cyklu jest przybliżenie radiosłuchaczom najpiękniejszych utworów, które są aranżowane lub wprost przeniesione na orkiestrę.

ZOBACZ TAKŻE
To co najpiekniejsze zima 1200.JPG
"To, co najpiękniejsze". Rachoń i Matuszkiewicz w zimowej odsłonie

- Żeby pokazać bogactwo dźwięków kreowanych przez naszą znakomitą orkiestrę, dyrygenta i innych wspaniałych muzyków związanych z Polskim Radiem. W drugiej części koncertu z reguły pojawiają się indywidualności, czy to z zagranicy czy z Polski. W tym roku będziemy stawiali głównie na polskich muzyków. Mamy znakomitych muzyków i trzeba promować polską muzykę, co jest jednym z obowiązków Polskiego Radia - mówił.

 Orkiestra Polskiego Radia w Warszawie pod dyrekcją Michała Klauzy, fot. Wojciech Kusiński/Polskie RadioOrkiestra Polskiego Radia w Warszawie pod dyrekcją Michała Klauzy, fot. Wojciech Kusiński/Polskie Radio

Agnieszka Kamińska: Orkiestra Polskiego Radia to zbiór wielkich talentów

Wiceprezes Polskiego Radia Agnieszka Kamińska powiedziała, że jest pod ogromnym wrażeniem przepięknych aranżacji Stefana Rachonia w wykonaniu Orkiestry Polskiego Radia.

- Wspaniałe wykonanie. Zresztą Orkiestra Polskiego Radia to zbiór wielkich talentów, muzycznych i rytmicznych, ogromna praca włożona w przygotowania. Efekty słychać na sali koncertowej - powiedziała.

>>>[ZOBACZ RÓWNIEŻ] To, co najpiękniejsze – zima

"To, co najpiękniejsze..." to seria koncertów zapoczątkowanych przez Polskie Radio jesienią 2017 roku. Ich celem jest popularyzacja polskiej i światowej muzyki, w tym klasycznej, wśród odbiorców, którzy nie są koneserami, ale poszukują kontaktu z kulturą wysoką. Ideą cyklu jest także promocja Orkiestry Polskiego Radia w Warszawie. Honorowy patronat nad całym cyklem "To, co najpiękniejsze..." objęła Rada Mediów Narodowych.

msze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak