X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x
Historia

Miłość do Warszawy. Setna rocznica urodzin Leopolda Tyrmanda

Ostatnia aktualizacja: 16.05.2020 05:45
Warszawa była miłością Leopolda Tyrmanda, miejscem jego dziecięcych peregrynacji i inicjacji w dorosłość, w końcu miastem, w którym przeżył – po powrocie z wojennej tułaczki – prawie 20 lat. Swojemu rodzinnemu miastu zadedykował "Złego", powieść, która przyniosła mu największy rozgłos. O której Gombrowicz pisał: "Jakiż sex appeal ma ta saga, na 300 procent warszawski!".
Materiały promujące serwis tyrmand.polskieradio24.pl
Materiały promujące serwis tyrmand.polskieradio24.plFoto: PR/Grzegorz Lipiński

Zapraszamy na stronę Tyrmand.polskieradio.pl, gdzie prezentujemy rozpisaną na wiele głosów, barwną, multimedialną opowieść o legendarnym pisarzu, publicyście, liderze polskiego ruchu jazzowego, ikonie Warszawy lat 50., kontestatorze PRL-owskiej rzeczywistości.  

Przyglądamy się uważnie dwóch najważniejszym książkom Tyrmanda: "Dziennikowi 1954" oraz "Złemu", umieszczając je w kontekście polityczno-społecznego tła epoki. "Zły", ta bestsellerowa opowieść o "warszawskim Zorro", to również doskonała okazja do pokazania, jak ważne dla Tyrmanda było jego rodzinne miasto. Przygotowaliśmy m.in. mapę Warszawy lat 50., na której nanieśliśmy wybrane miejsca z powieściowej akcji –  towarzyszy im dźwiękowa ilustracja, fragmenty zachowanego w archiwum Sekcji Polskiej RWE słuchowiska na podstawie "Złego" (do odsłuchania jest oczywiście również całość tej niezwykłej adaptacji).

W archiwach Polskiego Radia oraz Radia Wolna Europa znajduje się wiele nagrań związanych z Leopoldem Tyrmandem. Zachowały się również te z jego udziałem.

Nagrania te złożyły się na ten wielostronny, barwny portret, który Państwu prezentujemy. Portret Leopolda Tyrmanda, jego twórczości i czasów, w których przyszło mu żyć.

Zobacz serwis specjalny poświęcony Leopoldowi Tyrmandowi (kliknij w obrazek):

src="//static.prsa.pl/ec86df19-e80d-46ad-a26e-25ed005e2853.file "

Redakcja

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak