X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x
Gospodarka

Ostatnia sesja w czerwcu na GPW na czerwono. Za to mocniejszy złoty

Ostatnia aktualizacja: 28.06.2019 17:52
Ostania w tym tygodniu ale też w tym miesiącu sesja na warszawskim parkiecie zakończyła się na czerwono.  Indeks WIG 20 na koniec stracił 0,32 procent.
Audio
  • GPW dzisiaj na czerwono - dlaczego i na co czekają inwestorzy na całym świecie, wyjaśnia w radiowej Jedynce Rafał Sadoch z Domu Maklerskiego mBanku./Justyna Golonko, Naczelna Redakcja Gospodarcza Polskiego Radia/.
Ostania w tym tygodniu ale też w tym miesiącu sesja na warszawskim parkiecie zakończyła się na czerwono.  Indeks WIG 20 na koniec stracił 0,32 procent.
Ostania w tym tygodniu ale też w tym miesiącu sesja na warszawskim parkiecie zakończyła się na czerwono. Indeks WIG 20 na koniec stracił 0,32 procent. Foto: Materiały prasowe GPW

− Dziś w centrum uwagi inwestorów znad Wisły znajduje się szczyt G20 w Osace - komentuje Rafał Sadoch z Domu Maklerskiego mBanku.

Wyjaśnia, że odbędzie się na nim spotkanie prezydentów USA i Chin, i w zależności od tego, co się wydarzy rozpoczniemy przyszły tydzień.

− Jeśli będziemy mieli do czynienia ze wznowieniem rozmów handlowych, to będzie to dobra wiadomość i rynek akcyjny podąży na północ, jeśli tak się nie stanie i nastąpi eskalacja wojny handlowej, to zobaczymy spore spadki – mówi gość radiowej Jedynki.

Jak dodaje, na ogół przed tak ważnymi wydarzeniami rynek się stabilizuje, i tak było w Polsce oraz na świecie.

W Indeksie WIG 20 - wśród tak zwanych blue chipów wyróżniło się kilka spółek.

−JSW, który wczoraj zyskało, oddało część zysków. W przypadku Orange mieliśmy do czynienia z odreagowaniem wczorajszych spadków i mamy dzisiaj do czynienia ze wzrostami mówi analityk.

Nasz złoty także ma za sobą bardzo dobrą sesję. Cena euro spadła poniżej 4,25 zł.

Polska waluta pozostawała dziś bardzo silna, a wszystko za sprawa taniejącego dolara, po tym jak Fed zasugerował tydzień temu obniżki stóp procentowych.

− Kapitał odpływa po tym z USA i trafia do krajów Rynków Wschodzących, stąd i zyskuje złoty – tłumaczy Sadoch.

I dodaje, że w przyszłym tygodniu bardzo dużo zależy od decyzji Fedu, jeśli rzeczywiści obniży on stopy, to będzie to wspierać złotego.

Dziś dolar kosztuje 3 złote i 72 grosze, euro 4 złote 24 groszy, frank 4 i 74 grosze.

Justyna Golonko, jk

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak