X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Członek RPP: w połowie roku niewykluczona podwyżka stóp procentowych

Ostatnia aktualizacja: 23.01.2019 12:53
Członek Rady Polityki Pienięznej Jerzy Osiatyński powiedział PAP, że nie jest wykluczone, ze podwyżka stóp procentowych będzie konieczna już w połowie tego roku. To zaskakująca informacja, zwłaszcza biorać pod uwagę "gołębią" retorykę Rady Polityki Pieniężnej w ostatnich latach.
Czy polska gospodarka ma szansę na wyjście z pułapki średniej płacy?
Czy polska gospodarka ma szansę na wyjście z pułapki średniej płacy?Foto: shutterstock, im_coco

Według ekonomisty średnioroczna inflacja ukształtuje się w okolicach 2,5 procent. I choć obecnie stóp podnosić nie trzeba, to nie ma pewności, że w najbliższych miesiącach to się nie zmieni.

- Obecnie nie ma warunków do tego, by podwyższać stopy procentowe, jednak nie umiem powiedzieć jak długo takie warunki będą się utrzymywać. Trudno jest stwierdzić, jakie jest obecnie prawdopodobieństwo, że stopy procentowe w 2019 r. pozostaną bez zmian. Nie wykluczałbym, że podwyżka będzie konieczna już w połowie 2019 r., nie czekając do ostatniego kwartału, ani nie zaryzykowałbym hipotezy, że stopy procentowe do końca 2022 r. pozostaną bez zmian - powiedział Jerzy Osiatyński.

Gołębia RPP

Prezes NBP Adam Glapiński na konferencji po styczniowym posiedzeniu RPP nie wykluczył, że stopy procentowe w Polsce mogą pozostać bez zmian do 2022 r.

Polska utrzymuje stopy na niezmienionym poziomie od dłuższego czasu. Ostatni raz zmieniono je na początku 2015 roku.

NRG, PAP, md

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

RPP: stopy procentowe bez zmian. Szef NBP zapowiada, że nie zmienią się do 2022 r.

Ostatnia aktualizacja: 09.01.2019 17:55
Rada Polityki Pieniężnej na środowym posiedzeniu kolejny raz pozostawiła stopy procentowe NBP na niezmienionym poziomie. To oznacza, że nie zmieni się oprocentowanie kredytów i lokat w złotych. Prezes NBP prof. Adam Glapiński, że ich poziom powinien zostać utrzymany do 2022 r.
rozwiń zwiń