X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Zmiany w planowaniu przestrzennym. Nie będzie "wuzetek", ale wątpliwości pozostają

Ostatnia aktualizacja: 27.03.2019 11:02
W najbliższych dniach ma być gotowy projekt nowelizacji ustawy o planowaniu przestrzennym. Nowe regulacje urbanistyczne uproszczą uzyskanie zgód związanych z kwestiami planistycznymi.
Audio
  • Grzegorz Kubalski ze Związku Powiatów Polskich mówił w radiowej jedynce o wątpliwościach związanych z projektem nowelizacji ustawy o planowaniu przestrzennym. (Dariusz Kwiatkowski)
Zmienią się przepisy dotyczące planowania przestrzennego.
Zmienią się przepisy dotyczące planowania przestrzennego.Foto: Pixabay

Zniknąć mają między innymi tzw. "wuzetki”, czyli dokumenty określające dopuszczalne warunki zabudowy i zagospodarowania terenu, w sytuacji, gdy brakuje miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego.

- To rozwiązanie musi być do końca przemyślane - mówił w radiowej Jedynce Grzegorz Kubalski ze Związku Powiatów Polskich.

Jak dodał - planowane są takie rozwiązanie, które będą umożliwiały podejmowanie decyzji w trybie uproszczonym "niekoniecznie zgodnie z ogólną wizją planowania przestrzennego".

Zapowiedziane uproszczenie procedur budzi więcej wątpliwości, a samorządowcy podkreślają, że projekt nowelizacji ustawy o planowaniu przestrzennym nie był z nimi konsultowany.

Dariusz Kwiatkowski, ak, NRG

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak