X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Ceny mieszkań rosną w Polsce wolniej niż w wielu innych państwach Unii

Ostatnia aktualizacja: 18.04.2019 08:17
Śledząc informacje na temat cen mieszkań można odnieść wrażenie, że rosną one w Polsce w bardzo szybkim tempie. Z najnowszych danych Eurostatu wynika jednak, że w całej Polsce ceny transakcyjne wzrosły od początku 2013 r. do IV kw. 2018 r. o 19 procent.
Audio
  • Jarosław Sadowski - główny analityk Expandera - mówił w radiowej Jedynce o rynku mieszkaniowym w Polsce na tle UE. (Justyna Golonko)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock

Jak się okazuje pod tym względem zajmujemy 23 miejsce na 29 państw, dla których opublikowano dane. Warto też dodać, że mimo tego wzrostu, dostępność mieszkań się poprawiła, gdyż szybciej niż ceny mieszkań rosły nasze wynagrodzenia, a dodatkowo spadły ceny kredytów.

Jarosław Sadowski - główny analityk Expandera - powiedział, że może wydawać się to dziwne, ale na tle innych państw UE mamy w Polsce jeden z najniższych wzrostów cen mieszkań.

Jak ocenił ekspert - trudno dziś powiedzieć jak długo utrzymają się w Polsce te wzrosty cen, ale deweloperzy sygnalizują już spadek sprzedaży nowych lokali.

Zdaniem analityków w tym roku dynamika wzrostu cen mieszkań będzie stopniowo zwalniać.

Dalszy wzrost cen, twierdzą eksperci rynku mieszkaniowego, może nie być już akceptowany przez potencjalnych nabywców, w szczególności przez kupujących lokale mieszkalne inwestycyjnie - z przeznaczeniem na wynajem.

Justyna Golonko, ak, NRG

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Polak "na swoim". Dlaczego nie chcemy wynajmować mieszkań?

Ostatnia aktualizacja: 08.02.2018 17:11
83% Polaków ma mieszkanie lub dom na własność, podczas gdy 40% Niemców i ponad połowa Szwajcarów wynajmuje lokum. Dlaczego Polacy wolą kupować mieszkania?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Mieszkania drożeją nawet o kilkanaście procent

Ostatnia aktualizacja: 21.03.2018 18:45
Na rynku mieszkaniowym mamy boom, .Deweloperzy budują i bija kolejne rekordy - wydanych zezwoleń, oddanych, sprzedanych mieszkań, rozpoczętych budów. Mieszkania ciągle rozchodzą się jak świeże bułeczki i ich ceny zaczęły rosnąć w skali roku nawet o kilkanaście procent - mówi Bartosz Turek, analityk Open Finance.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Coraz więcej młodych Polaków „idzie na swoje” i kupuje mieszkania

Ostatnia aktualizacja: 26.09.2018 11:58
Lepsza sytuacja na rynku pracy i dofinansowanie do kredytów hipotecznych, pomagają młodym Polakom usamodzielnić się.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Gdzie w Polsce powstaje najwięcej mieszkań? Duże dysproporcje

Ostatnia aktualizacja: 07.12.2018 14:20
Na warszawskiej Woli w pierwszych trzech kwartałach tego roku oddano do użytkowania więcej domów i mieszkań niż w całych województwach lubuskim, opolskim i świętokrzyskim, a niewiele mniej niż w podlaskim i warmińsko-mazurskim - dowiadujemy się z analizy Home Brokera.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Mieszkania nadal drogie, ale ceny zwolniły

Ostatnia aktualizacja: 20.12.2018 14:15
Choć rok do roku nadal mamy dwucyfrowy wzrost cen mieszkań, to w relacji do poprzedniego miesiąca nastąpiła pierwsza od 10 miesięcy obniżka cen, o prawie 1,6 proc. Mimo to stawki za metr kwadratowy mieszkania w największych miastach Polski są dziś o 10,7 proc. droższe niż rok temu - wynika z raportu Home Broker i Open Finance.
rozwiń zwiń