X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Nie będzie górnego limitu składek na ZUS? Pomysł wraca

Ostatnia aktualizacja: 26.04.2019 08:30
Rząd planuje znieść górny limit składek na ZUS dla osób najlepiej zarabiających. Najprawdopodobniej nie będzie tzw. test przedsiębiorcy, którego wprowadzenie zapowiadał resort finansów.
Audio
  • Z Katarzyną Siemienkiewicz, ekspertem ds. prawa pracy w Pracodawcach RP rozmawiała w radiowej Jedynce Karolina Mózgowiec.
Osoby z płacami wyższymi niż 30 krotność prognozowanego przeciętnego wynagrodzenia w gospodarce - nie płacą składek na ubezpieczenia emerytalne i rentowe.
Osoby z płacami wyższymi niż 30 krotność prognozowanego przeciętnego wynagrodzenia w gospodarce - nie płacą składek na ubezpieczenia emerytalne i rentowe.Foto: Pixabay

Obecnie, osoby z płacami wyższymi niż 30 krotność prognozowanego przeciętnego wynagrodzenia w gospodarce - w tym roku jest to 11 tys. 900 złotych brutto miesięcznie - od kwoty powyżej tego limitu nie płacą składek na ubezpieczenia emerytalne i rentowe.

- Po zniesieniu limitu, składka będzie odprowadzana od całości przychodu, co wpłynie na niższą pensję pracownika i dodatkowy koszt dla pracodawcy - mówiła w radiowej Jedynce Katarzyna Siemienkiewicz, ekspert ds. prawa pracy w Pracodawcach RP.

Natomiast w ramach tzw. testu przedsiębiorcy Ministerstwo Finansów planowało sprawdzania osób samozatrudnionych - czy działalność gospodarcza nie jest dla nich sposobem na płacenie niższych składek na ZUS i niższego podatku.

Według wczorajszych zapowiedzi minister przedsiębiorczości i technologii Jadwigi Emilewicz, rząd wycofa się z tego pomysłu.

Karolina Mózgowiec, ak, NRG


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Dobrowolne składki na ZUS jak w Niemczech? Jest propozycja Rzecznika Małych i Średnich Przedsiębiorstw

Ostatnia aktualizacja: 24.02.2019 09:49
- Do maja zaproponuję dobrowolność składek na ZUS dla przedsiębiorców wzorem niemieckim - powiedział podczas konferencji z przedsiębiorcami w Muszynie Rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorców Adam Abramowicz. Wiem, że to rewolucja - dodał.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kto zda, a kto obleje test przedsiębiorcy?

Ostatnia aktualizacja: 23.04.2019 08:25
Resort finansów chce sprawdzać, kto jest przedsiębiorcą, a kto tylko pozoruje działalność gospodarczą po to, by zapłacić mniejsze składki na ZUS i mniejszy podatek.
rozwiń zwiń