X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x
Gospodarka

Lepsze, gorsze. Podwójna jakość produktów to realny problem

Ostatnia aktualizacja: 29.04.2019 08:10
Powraca sprawa podwójnych standardów żywności i chemii sprzedawanych na unijnym rynku. Mówiom o tym podczas weekendowej konewencji wyborczej Prawa i Sprawiedliwości. Zdaniem premiera Mateusza Morawieckiego - tego rodzaju praktyki to przejaw - tu cytat "rynku drapieżnika".
Audio
  • O problemie podwójnej jakości produktów sprzedawanych m.in. na polskim rynku - była mowa w audycji na antenie radiowej Jedynki przygotowanej przez Marcina Jagiełowicza.
Podwójną jakość produktów potwierdziły badania Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów.
Podwójną jakość produktów potwierdziły badania Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów.Foto: shutterstock

Podwójną jakość produktów potwierdziły w zeszłym roku badania Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów oraz Inspekcji Handlowej. Porównano te same produkty w Polsce i w Niemczech.

Przeszło 10 procent różniło się jakością. Tylko w dwóch przypadkach produkty były lepsze po stronie polskiej.

- Gorsze produkty trafiają i trafiały także w przeszłosci  przede wszystkim do krajów Europy Środkowo-Wschodniej - zauważył ekonomista, Marek Zuber.

Jak dodał - jeśli tak miałoby być nadal, to owo produkty powinny funkcjonować pod inną nazwą.

Bardziej ostrożny w ocenach tego zjawiska jest natomiast Andrzej Gantner - dyrektor generalny Polskiej Federacji Producentów Żywności, który jednak nie kwestionuje faktu, że takie praktyki mają i miały miejsce.

Ten problem mają m.in. rozwiązać przepisy zakazujące sprzedaży produktów o podwójnej przyjęte w tym miesiącu przez Parlament Europejski.

Choć mogą być one korzystne dla polskich konsumentów, to - zdaniem Andrzeja Gantnera - dla rodzimych eksporterów już nie.

Marcin Jagiełowicz, ak, NRG


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak