X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Czysta ropa popłynie z Rosji. Co z rekompensatą za brudną?

Ostatnia aktualizacja: 16.05.2019 13:50
Całkowite wznowienie eksportu czystej ropy przez rurociąg Przyjaźń powinno nastąpić na przełomie maja i czerwca. Do Polski czysta ropa ma popłynąć w ciągu kilku dni - poinformował minister energetyki Rosji Aleksandr Nowak.
Audio
  • O sprawie zanieczyszczonej ropy z Rosji, która rurociągiem Przyjaźń dotarła również do Polski - była mowa w Polskim Radiu 24 w audycji przygotowanej przez Karolinę Mózgowiec.
a
aFoto: Pixabay.com

Gwałtowny spadek jakości ropy dostarczanej rurociągiem Przyjaźń zauważyła prawie miesiąc temu Białoruś. Kilka dni później, Polska, Niemcy i Ukraina wstrzymały dostawy.

Wojciech Jakóbik redaktor naczelny portalu biznesalert przypomniał w Polskim Radiu 24, że Polska jest zobowiązana do utrzymywania zapasów ropy.

Według ministra energetyki Rosji, łączne straty z powodu zanieczyszczenia ropy mogą wynieść 100 milionów dolarów.

Tymczasem Białoruś wycenia tylko swoje straty na 435 milionów dolarów. Dziś na ten temat toczą się rozmowy wicepremiera Białorusi ze swoim rosyjskim odpowiednikiem.

PKN Orlen i Lotos zapewne też będą rozmawiać o jakiejś formie rekompensaty za odebranie zanieczyszczonej ropy.

Rosyjski minister energetyki powiedział wczoraj, że zanieczyszczoną ropę Rosja mogłaby sprzedać ze zniżką.

Karolina Mózgowiec, ak, NRG

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Polska pionierem w wydobyciu ropy naftowej

Ostatnia aktualizacja: 22.09.2018 07:58
Pierwsza kopalnia ropy naftowej powstała w Bóbrce, położonej niedaleko Jasła, w 1854 r. Dopiero 5 lat później – w USA. Dlaczego utarło się, że to Ameryka jest kolebką nowożytnego przemysłu naftowego? O polskim boomie naftowym w XIX i na początku XX wieku w audycji „Nos Kleopatry” mówił dr Marian Szołucha z Akademii Finansów i Biznesu Vistula.
rozwiń zwiń

Czytaj także

PKN Orlen dywersyfikuje źródła dostaw ropy. Zmniejsza udział Rosji

Ostatnia aktualizacja: 25.10.2018 17:00
PKN Orlen prowadzi rozmowy ws. dalszej dywersyfikacji kierunków dostaw ropy naftowej - poinformowali w czwartek przedstawiciele zarządu spółki. Podkreślali, że obecnie udział ropy rosyjskiej w imporcie wynosi 70 proc., podczas gdy w 2013 r. było to 100 proc.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Piotr Naimski: to był wypadek, który zdarzył się w Rosji

Ostatnia aktualizacja: 26.04.2019 15:50
- Problem jest bardzo poważny. Trzeba znaleźć sposób na szybkie pozbycie się zanieczyszczonego surowca z systemu przesyłowego. To nie jest łatwa operacja od strony logistycznej - powiedział w Polskim Radiu 24 Piotr Naimski, sekretarz stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów i pełnomocnik rządu do spraw strategicznej infrastruktury energetycznej.
rozwiń zwiń