X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Badanie: pracodawcy nieskutecznie przyciągają kandydatów. Płaca to nie wszystko

Ostatnia aktualizacja: 15.06.2019 11:50
Sześciu na dziesięciu pracodawców mówi, że procesy rekrutacyjne kończy nie tak, jak chciałoby je zakończyć - wynika z badania przeprowadzonego przez Instytut Randstad.
Audio
  • Mateusz Żydek z Instytutu Randstad komentuje wyniki badań na temat rekrutacji pracowników. (Cz.1/IAR)
  • Mateusz Żydek z Instytutu Randstad komentuje wyniki badań na temat rekrutacji pracowników. (Cz.2/IAR)
Badanie Instytutu Randstad pokazuje, że pracodawcy nieskutecznie przyciągają kandydatów o odpowiednich kwalifikacjach.
Badanie Instytutu Randstad pokazuje, że pracodawcy nieskutecznie przyciągają kandydatów o odpowiednich kwalifikacjach.Foto: Antonio Guillem/Shutterstock.com

Jak ocenił Mateusz Żydek z Instytutu w wielu przypadkach pracodawcy muszą obniżyć wymagania, gdyż rzeczywistość weryfikuje ich oczekiwania. Jest też pewna grupa firm, które nie rekrutują nikogo, bo stwierdzają, że nie mogą sobie pozwolić na pracowników o zbyt niskich kwalifikacjach.

Według eksperta to pokazuje, że nadal jest niewielu kandydatów na rynku, a po drugie, że pracodawcy nieskutecznie przyciągają kandydatów o odpowiednich kwalifikacjach. Ich działania nie powinny ograniczać się jedynie do godziwego wynagradzania pracowników.

Chodzi o tworzenie dobrej lepszej atmosfery w pracy, umożliwianie rozwoju zawodowego, zapewnienie zatrudnionym równowagi pomiędzy życiem zawodowym a prywatnym. .

Najwięcej miejsc pracy jest w przemyśle, handlu i usługach. Badanie zrealizowane zostało w kwietniu i maju tego roku metodą indywidualnych wywiadów wspomaganych komputerowo na próbie 1000 pracodawców.

IAR, ak, NRG

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Pracodawca w CV zwraca uwagę na doświadczenie, a nie na zdjęcie

Ostatnia aktualizacja: 03.06.2015 12:15
Rekruter otwierając CV w pierwszej kolejności zwraca uwagę na doświadczenie zawodowe. Dopiero później na dane osobowe, wykształcenie i znajomość języków obcych. Zdjęcie w CV nie ma takiego znaczenia, jak się powszechnie wydaje - wynika z badania eyetrackingowego Pracuj.pl.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nawet 10 tys. zł za polecenie znajomego do pracy. Jak działają systemy rekomendacji w polskich firmach?

Ostatnia aktualizacja: 09.08.2017 07:55
Bezrobocie systematycznie spada, a pracodawcy coraz częściej mają problem ze znalezieniem odpowiednich specjalistów. Nic więc dziwnego, że za polecenie odpowiedniego kandydata do pracy gotowi są słono zapłacić, mówią Naczelnej Redakcji Gospodarczej Polskiego Radia eksperci.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Pracodawcy chcą ułatwień dla cudzoziemców na rynku pracy

Ostatnia aktualizacja: 22.08.2018 17:03
Związki pracodawców i organizacje pozarządowe zaapelowały do szefowej MRPiPS Elżbiety Rafalskiej i minister przedsiębiorczości i technologii Jadwigi Emilewicz o usprawnienie legalizacji pobytu i pracy obcokrajowców w Polsce.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Presja płacowa studzi plany rekrutacyjne firm

Ostatnia aktualizacja: 28.03.2019 14:40
Z najnowszej edycji Barometru Rynku Pracy, przygotowanego przez Work Service, wynika, że pracodawcy zamierzają ograniczyć plany rekrutacyjne.
rozwiń zwiń