X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x
Gospodarka

Pracownicy inspekcji weterynaryjnej dostaną podwyżki

Ostatnia aktualizacja: 17.06.2019 16:40
Podwyżki dla pracowników inspekcji weterynaryjnej mają być wypłacane od 1 sierpnia Na ten cel przeznaczono 20 mln zł - poinformował Główny Lekarz Weterynarii Bogdan Konopka. Od przyszłego roku na podwyżki ma trafić 48 mln zł.
Audio
  • Od 1 sierpnia będą podwyżki dla pracowników inspekcji weterynaryjnej. Mówi minister rolnictwa Krzysztof Ardanowski. (IAR)
  • Główny Lekarz Weterynarii Bogdan Konopka poinformował, że w związku z wymaganiami Amerykanów, zatrudnionych ma zostać w Inspekcji Weterynaryjnej dodatkowo 89 osób. (IAR)
Liczba etatów w Inspekcji Weterynaryjnej będzie zwiększona.
Liczba etatów w Inspekcji Weterynaryjnej będzie zwiększona.Foto: Tim1965/Wikimedia Commons/CC

Minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski przyznał, że pracownicy państwowej inspekcji weterynarii zarabiają za mało mimo, że od 2015 roku co roku mają podwyżki.

- W przyszłym roku planowane są 6-procentowe podwyżki dla administracji odpowiedzialnej za bezpieczeństwo żywności - poinformował minister.

Wypłata jeszcze w tym roku

Dodał, że podwyżki dla weterynarzy zostaną wypłacone jeszcze w tym roku. Poinformował, że wystąpił w tej sprawie do Ministra Finansów o dokonanie niezbędnych przesunięć w budżecie resortu rolnictwa.

- Trwają prace nad aktami wykonawczymi, jak dokonać przesunięć do budżetów inspekcji, żeby pracownicy mogli otrzymać znaczące podwyżki - zapewnił.

Szef resortu rolnictwa dodał, że zwiększona zostanie liczba etatów w inspekcji. Stanie się tak m.in. w powiatach, gdzie zakłady mają uprawnienia do eksportu wieprzowiny do USA. Zwrócił uwagę, że wymogiem Amerykanów było to, aby byli tam pracownicy państwowej inspekcji, a nie wyznaczani przez lekarzy powiatowych lekarze prywatnej praktyki.

Dodał, że wzmocnione mają być również laboratoria, gdzie są prowadzone badania w kierunku ASF (afrykańskiego pomoru świń).

Dodatkowe etaty

Główny Lekarz Weterynarii Bogdan Konopka wyjaśnił, że podwyżki miałyby być wypłacane od 1 sierpnia br. Będą kosztować ok. 20 mln zł; w 2020 r. - 48 mln zł. Poinformował ponadto, że na jednego pracownika przypadnie 630 zł brutto.

Konopka doprecyzował, że w związku z wymaganiami Amerykanów, zatrudnionych ma zostać 89 osób. Kosztować to będzie ok. 5 mln zł. O 24 etaty zostaną wzmocnione zakłady higieny weterynaryjnej w Krośnie, Siedlcach, Ostrołęce i Gdańsku, w których są prowadzone badania krwi i tkanek w kierunku ASF. Główny Lekarz Weterynarii wyjaśnił, że ma to związek m.in. z przepisami unijnymi, w których skrócono czas ważności badań laboratoryjnych np. próbek krwi z 14 dni do tygodnia.

Będzie nowa ustawa

Minister rolnictwa zapowiedział na konferencji, że przyspieszono prace nad zapowiadanymi działaniami dotyczącymi weterynarzy i tego, by nadzór nad bezpieczeństwem żywności pochodzenia zwierzęcego był prowadzony przez pracowników państwowej inspekcji.

- Mechanizm, który funkcjonuje - polegający na zgodzie, by badania były prowadzone przez lekarzy prywatnej praktyki wyznaczonych przez powiatowego lekarza weterynarii - nie sprawdził się i jest powszechnie krytykowany - ocenił.

Minister wskazał, że dlatego został przygotowany projekt ustawy w tej sprawie i liczy na to, że jeszcze w tej kadencji zostanie on przyjęty przez rząd i parlament, tak aby nowe przepisy weszły w życie z początkiem 2020 roku.

PAP, ak, NRG

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak