X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Prosta Spółka Akcyjna ma zatrzymać w Polsce młode talenty

Ostatnia aktualizacja: 18.06.2019 13:25
To ma być koniec z "eksportem" polskich pomysłów oraz talentów. Młode, technologiczne firmy mają otrzymać lepsze warunki do prowadzenia działalności w Polsce. W najbliższych tygodniach projekt ustawy o Prostej Spółce Akcyjnej trafi do Senatu. 
Audio
  • O projekcie ustawy o Prostej Spółce Akcyjnej - która ma ułatwić działalność młodym, technologicznym polskim firmom - była mowa w radiowej Jedynce w audycji przygotowanej przez Marcina Jagiełowicza.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock, Autorstwa Syda Productions

Nowy typ spółki to uproszczenie reguł, bazujących jeszcze na kodeksie sprzed wojny. Ma połączyć zalety spółki akcyjnej i z ograniczoną odpowiedzialnością. By założyć prostą spółkę wystarczy symboliczna złotówka wkładu własnego.

- O sile głosu na walnym zgromadzeniu będą decydowały nie tylko wniesione pieniądze, ale też pomysł czy wiedza - mówił w radiowej Jedynce Jan Drożdż z Ministerstwa Przedsiębiorczości i Technologii.
 
- Nowy typ spółki ma też mieć bardzo prostą strukturę. Elektronicznie będzie można przeprowadzić obrady walnego zgromadzenia czy załatwić wiele formalności związanych z firmą. Rejestracja ma trwać maksymalnie dobę - ocenił Arkadiusz Pączka z Pracodawców RP.

- Prosta likwidacja spółki była jedynym punktem, który budził kontrowersje w czasie konsultacji tego projektu, bo zdaniem niektórych ekspertów może prowadzić do zakładania firm-słupów. Ale takie rozwiązania działają już w wielu krajach naszego regionu - dodał Pączka.
 
Prosta Spółka Akcyjna to ostatnia z zapowiedzianych trzy lata temu, stu zmian dla firm. Projekt trafi teraz do Senatu. Znowelizowany Kodeks Spółek Handlowych ma zacząć działać od marca przyszłego roku.

Marcin Jagiełowicz, ak, NRG

Zobacz więcej na temat: firma Marcin Jagiełowicz
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak