X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x
Gospodarka

Coraz więcej pracujących w Polsce cudzoziemców odprowadza składki do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych

Ostatnia aktualizacja: 22.07.2019 15:20
Jak poinformował rzecznik ZUS Wojciech Andrusiewicz, tylko w ciągu jednego roku przybyło w ubezpieczeniach społecznych prawie 200 tysięcy obcokrajowców.
Audio
  • Coraz więcej pracujących w Polsce cudzoziemców odprowadza składki do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych - poinformował rzecznik ZUS Wojciech Andrusiewicz. (Cz.1/IAR)
  • Coraz więcej pracujących w Polsce cudzoziemców odprowadza składki do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych - poinformował rzecznik ZUS Wojciech Andrusiewicz. (Cz.2/IAR)
Zdjęcie ilustracyjne.
Zdjęcie ilustracyjne.Foto: Whitelook/ Shutterstock

Teraz jest ich w sumie 628 tysięcy - najwięcej Ukraińców, których jest 468 tysięcy. Drugą pod względem liczebności grupą są obywatele Białorusi - 37 tysięcy a kolejną Gruzini - 9 tysięcy - wyliczył Wojciech Andrusiewicz. 

Miliardy złotych składek

Rzecznik podkreślił, że obywatele obcych państw odprowadzili w Polsce blisko 14 miliardów złotych składek. Ze świadczeń długoterminowych nie korzystają prawie wcale a jeśli już, to jedynie ze świadczeń gwarantowanych - minimalnych. Coraz więcej jest też wypłacanych obcokrajowcom zasiłków macierzyńskich.

- Stąd wiadomo, że obywatele zwłaszcza Ukrainy zakładają w Polsce rodziny i tutaj przychodzą na świat ich dzieci. Z tego tytułu wypłacany jest im zasiłek macierzyński - zaznaczył rzecznik.

Nie zarabiają dużo

Poinformował, że cudzoziemcy pracują najczęściej w takich sektorach jak budownictwo, przemysł przetwórczy czy obsługa i administracja powierzchni biurowych.

- Nie zarabiają dużo, więc wypłacane im zasiłki nie są obciążeniem dla ZUS-u - zaznaczył rzecznik ZUS-u.

IAR, akg 

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak