X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Do sądów wpłynęło ponad 905 tys. zaświadczeń o przekształceniu użytkowania wieczystego

Ostatnia aktualizacja: 23.07.2019 15:20
Do połowy roku do sądów wieczystoksięgowych wpłynęło 905 201 zaświadczeń o przekształceniu użytkowania wieczystego we własność. Według szacunków Ministerstwa Inwestycji i Rozwoju to ponad 36 procent ogólnej liczby użytkowników wieczystych w Polsce. 
Audio
  • Do połowy tego roku do sądów wieczystoksięgowych wpłynęło 905 201 zaświadczeń o przekształceniu użytkowania wieczystego we własność. Według wiceministra inwestycji i rozwoju Artura Sobonia, przy obecnym tempie wydawania zaświadczeń samorządy zdążą z ich doręczeniem w ustawowym terminie, czyli do końca bieżącego roku. (Cz.1/IAR)
  • Do połowy tego roku do sądów wieczystoksięgowych wpłynęło 905 201 zaświadczeń o przekształceniu użytkowania wieczystego we własność. Wiceminister inwestycji i rozwoju Artur Soboń - mówi kto może skorzystać z najwyższej bonifikaty przekształceniowej (Cz.2/IAR)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: pixabay.com

Według wiceministra inwestycji i rozwoju Artura Sobonia, przy obecnym tempie wydawania zaświadczeń samorządy zdążą z ich doręczeniem w ustawowym terminie, czyli do końca bieżącego roku. - Tych zaświadczeń trzeba wydać do końca roku w sumie 2,5 miliona, tak aby Polacy dostali już potwierdzenie tej własności - powiedział Artur Soboń.

- Nie widzę dzisiaj żadnego zagrożenia, że nie uda się zrealizować tego w roku 2019 - stwierdził.

Prawo do bonifikaty niezależnie od terminu wydania zaświadczenia o przekształceniu

Największy wzrost wpływu spraw nastąpił w Krakowie, Warszawie, Gliwicach, Wrocławiu i Gdańsku. Przykładowo, po pierwszym kwartale w stolicy urzędnicy wydali 2474 zaświadczenia, a po pierwszym półroczu 30 070, natomiast w Krakowie- odpowiednio 8149 i 45 788.

Wiceminister Artur Soboń przypomniał, że ostatnia nowelizacja ustawy uwłaszczeniowej pozwoli na skorzystanie z uprawnień do bonifikat niezależnie od terminu wydania zaświadczenia o przekształceniu, nawet jeśli zostanie ono doręczone w przyszłym roku.

Dla kogo najwyższa bonifikata?

Wprowadziła też nową, ustawową bonifikatę 99 procentową dla osób będących w szczególnej sytuacji rodzinnej: posiadające Kartę Dużej Rodziny, niepełnosprawne, kombatantów oraz ofiar represji wojennych i okresu powojennego.

Ustawowa 99-procentowa bonifikata, dotyczy zarówno gruntów samorządowych, jak i skarbu państwa.

IAR, akg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak