X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Jedna z największych instalacji fotowoltaicznych w stolicy powstaje na dachu Ministerstwa Przedsiębiorczości i Technologii

Ostatnia aktualizacja: 26.07.2019 16:50
Rozwój odnawialnych źródeł energii wyraźnie W Polsce przyspiesza. Ma na to duży wpływ system ulg i dotacji, zachęcających gospodarstwa domowe do inwestowania w takie projekty. "Zazieleniają się" także instytucje rządowe.
Audio
  • O przyśpieszeniu rozwoju odnawialnych źródeł energii (OZE) w Polsce, była mowa w radiowej Jedynce w audycji opracowanej przez Aleksandrę Tycner.
Zdjęcie ilustracyjne.
Zdjęcie ilustracyjne.Foto: pixabay

- Sam budynek, usytuowany na Placu Trzech Krzyży poddany zostanie gruntownej termomodernizacji. Nasze ministerstwo chce dać innym dobry przykład - powiedziała Jadwiga Emilewicz, minister przedsiębiorczości i technologii. Na dachu budynku MPiT powstanie jedna z największych instalacji fotowoltaicznych w stolicy.

Cena samej instalacji wyniesie 2 miliony zł, ale cała inwestycja zwiększająca efektywność energetyczną to 19 milionów zł. Jadwiga Emilewicz przypomniała o dotychczasowych działaniach rządu upowszechniających OZE w Polsce.

- Dziś instalacji fotowoltaicznych w Polsce jest około 65 tysięcy. Dzięki programowi „Mój prąd”, ta liczba zwiększy się znacząco i znacząco powiększy się moc z zielonej energii - szacuje Artur Michalski, wiceprezes Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej

Ten program jest maksymalnie prosty – Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej zapewnia, że dofinansowanie będzie można otrzymać w ciągu kilku dni po złożeniu dokumentów, potwierdzających że panele fotowoltaiczne zostały zainstalowane.

Rząd chciałby, żeby prosumentami mogli być wszyscy Polacy - powiedziała Jadwiga Emilewicz

- Chcemy, żeby dachy w polskich miastach też się zazieleniły instalacjami prosumenckimi - dodała minister.

Będzie czyściej, zdrowiej i bliżej wypełnienia unijnych zobowiązań, które mówią o 15 procentach energii z OZE w końcowym zużyciu energii w 2020 roku.

Aleksandra Tycner, akg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Inwestycję w panele słoneczne trzeba dokładnie policzyć

Ostatnia aktualizacja: 06.05.2019 14:26
Energia słoneczna wydaje się idealnym rozwiązaniem problemu rosnących cen energii elektrycznej, źródło prądu jest bowiem darmowe i niewyczerpane. Każdą inwestycję w ogniwa fotowoltaiczne we własnym domu należy jednak dokładnie przeanalizować, bo jej opłacalność zależy od wielu czynników - radzi Jan Ruszkowski, gość "Czterech pór roku" w radiowej Jedynce. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nie tylko gospodarstwa domowe. Będzie pakiet prosumencki dla przedsiębiorców

Ostatnia aktualizacja: 27.06.2019 16:30
Przedsiębiorcy będą mogli produkować energię na własne potrzeby, a nadwyżki – rozliczać w korzystnym systemie opustów – zakłada przyjęty przez rząd tak zwany pakiet prosumencki, który trafił do Sejmu.
rozwiń zwiń