X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x
Gospodarka

Praca w upał. Do czego mamy prawo w gorące dni?

Ostatnia aktualizacja: 30.07.2019 07:50
Wróciły upały, a praca w takich warunkach nie należy do najłatwiejszych, więc pracodawcy powinni zapewnić pracownikom na przykład zimne napoje. Są jednak tacy, którzy nie wywiązują się ze swoich obowiązków.
Audio
  • Jakie są prawa pracowników podczas upalnych dni? Więcej na ten temat w audycji na antenie radiowej Jedynki przygotowanej przez Aleksandrę Tycner.
zdjecie ilustracyjne
zdjecie ilustracyjneFoto: shutterstock/Todja

- Pracodawcy w każdych warunkach mają zapewnić pracownikom bezpieczną i higieniczną pracę. Napoje, kiedy temperatura w pomieszczeniach przekracza 25 stopni Celsjusza albo kiedy na zewnątrz jest wyższa niż 28 stopni Celsjusza, należą się wszystkim zatrudnionym, nie tylko tym na umowę o pracę. Pracodawcy mogą też skrócić dzień pracy, jakkolwiek jest to ich dobra wola  - mówiła w radiowej Jedynce Barbara Klimczyk, prawnik z kancelarii Bird & Bird

- Prawo pracy nie wskazuje też temperatury maksymalnej w pomieszczeniach, powyżej której nie powinno się już pracować - dodała.

- Zakładanie klimatyzacji także nie jest obowiązkowe. Jednak pracownicy są coraz bardziej świadomi swoich praw, stąd też rosnąca liczba skarg do Państwowej Inspekcji Pracy - powiedziała Danuta Rutkowska, rzecznik prasowy Głównego Inspektoratu Pracy.

Inspekcja pracy przypomina, że za niewywiązanie się z obowiązków wobec pracowników, pracodawcom grożą kary grzywny od 1 tysiąca zł do 30 tysięcy zł.

Aleksandra Tycner, akg

 

 

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak