X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Wyłudzenia pieniędzy metodą na Blika. Radzimy jak się bronić

Ostatnia aktualizacja: 30.07.2019 12:40
Policja przestrzega przed nową metodą, którą posługują się oszuści wyłudzający pieniądze. Złodzieje najpierw kradną w intrenecie "tożsamość osoby". Następnie podszywają się pod nią i wykorzystując zaufanie jej znajomych proszą o podanie hasła "Blik".
Audio
  • Jak skutecznie bronić się przed nową metodą, którą posługują się oszuści wyłudzający pieniądze za pomocą internetu - była mowa w radiowej Jedynce w audycji przygotowanej przez Tomasza Matusiaka.
Ostrożne, zwłaszcza w miejscach publicznych, korzystajmy z urządzeń z dostępem do internetu, to może zapobiec oszustwu - radzi policja.
Ostrożne, zwłaszcza w miejscach publicznych, korzystajmy z urządzeń z dostępem do internetu, to może zapobiec oszustwu - radzi policja.Foto: Dean Drobot/Shutterstock.com

Niedawno dwie mieszkanki Lubina (Dolnośląskie) straciły łącznie 3,5 tys. zł. Oszust wyłudził od nich pieniądze za pomocą aplikacji Blik. 

- Użytkownicy internetu udostępniają o sobie za dużo informacji sieci - mówi w radiowej Jedynce nadkomisarz Tomasz Pawlicki z biura do walki z cyberprzestępczością Komendy Głównej Policji.

- Uważne i ostrożne korzystajmy z urządzeń z dostępem do internetu, to może zapobiec oszustwu - podkreśla nadkomisarz Pawlicki.

- Wszystkie elektroniczne formy płatności, jakie oferują banki w Polsce są bezpieczne - zapewnia Przemysław Barbrich, rzecznik Związku Banków Polskich.

- Udostępnienie pin-u osobom trzecim ma wpływ na późniejsze rozpatrywanie reklamacji przez banki - podkreśla rzecznik.

Policja przypomina, że oszuści często podszywają się pod witryny banków lub popularnych portali aukcyjnych i społecznościowych.

- Pamiętajmy, aby nie wpisywać w przypadku wystąpienia wątpliwości swojego loginu oraz hasła - zwraca uwagę policja.

Tomasz Matusiak, akg

 

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Zagubione lub skradzione dokumenty trzeba zastrzec jak najszybciej. Zwłoka może sporo kosztować

Ostatnia aktualizacja: 03.08.2018 08:13
W II kwartale 2018 r. Polacy zastrzegli w bankach ponad 37 tys. zgubionych i skradzionych dokumentów tożsamości – to 3. najlepszy wynik w historii. Regularnie rosnąca liczba zastrzeżeń zdecydowanie zwiększa skuteczność zapobiegania wyłudzeniom kredytów na cudze nazwisko.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Phishing" formą wyłudzania pieniędzy

Ostatnia aktualizacja: 09.05.2019 15:51
"Phising" jest metodą, w której przestępca podszywa się pod określoną osobę lub instytucję w celu wyłudzenia m.in. danych logowania, a co gorsza nakłonienia ofiary do określonych działań. Jak radzić sobie z cyberprzestępczością? 
rozwiń zwiń