X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x
Gospodarka

Premier: rolnicy to grupa zawodowa i producenci, do których kierujemy największe wsparcie

Ostatnia aktualizacja: 23.08.2019 19:52
- Zawiązujcie grupy producenckie, również grupy spółdzielcze, by móc konkurować ze wszystkimi w zachodniej Europie - apelował premier Mateusz Morawiecki w Miedźnie (woj. śląskie). Przypomniał także o działaniach rządu w ramach planu dla wsi, które mają wesprzeć polskie rolnictwo.
Premier Mateusz Morawiecki
Premier Mateusz Morawiecki Foto: PAP/Waldemar Deska

Podczas briefingu po wizycie w gospodarstwie rolnym premier przekonywał, że Polskie produkty rolne coraz lepiej sprzedają się w Europie Zachodniej, a także, że polscy rolnicy mogą zwiększyć sprzedaż na tamtych rynkach.

- Zachęcam wszystkich rolników, żeby móc konkurować ze wszytkami tam w zachodniej Europie, zawiązujcie grupy producenckie, tam gdzie się da, również grupy spółdzielcze - mówił premier.

Podkreślił, że jego rząd wprowadził nowe regulacje prawne, mające ułatwić i zachęcić rolników do tworzenia "takich najlepszych warunków do rozwoju".

- Dla nas rolnicy są grupą zawodową, ale też tymi producentami, do których kierujemy największe wsparcie - zapewniał premier. 

Mówił również o planie dla wsi, który - jak przypomniał - składa się na wiele konkretnych działań. Wymienił wśród nich m.in. dopłaty do akcyzy na paliwo rolnicze. Dodał, że należy pomagać rolnikom, aby obniżać ich koszty.

- Zwiększyliśmy tutaj nieruszaną kwotę od dawna - z 86 litrów do 100 litrów. Pierwszy raz wzrost od wielu, wielu lat - wyliczał szef rządu.

Wspomniał także o dopłacie do dużych jednostek przeliczeniowych. - Przy hodowli zwierząt hodowlanych również jest ta dopłata, bo zdajemy sobie sprawę z tego, żeby pomagać rolnikom, żeby obniżać koszty - powiedział Mateusz Morawiecki.

- Kolejnym dużym programem jest rolniczy handel detaliczny - mówił premier. Jak zaznaczył, "skraca on drogę od pola do stołu".

- Wiadomo, że pośrednicy przez swoje różne działania zabierają część marży, zabierają część zysków od rolników i dlatego dla mniejszych rolników jest ważne to, co zmieniliśmy. (...) My wprowadzamy rolniczy handel detaliczny bez podatku, bez konieczności otrzymywania zgód w gminie. (...) Rolnik sam może do restauracji, do stołówek dostarczać znakomite polskie produkty rolne - powiedział szef rządu.

PAP, akg

Zobacz więcej na temat: premier wieś rolnictwo
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Premier Mateusz Morawiecki w Głogowie: rząd przedstawi "Plan dla wsi"

Ostatnia aktualizacja: 18.07.2018 16:47
- Przedstawienie przez rząd planu dla wsi, uwzględniający m.in. mechanizm stabilizacyjny cen, odbudowanie państwowej interwencji w rolnictwie, czy ułatwienie rolnikom sprzedaży własnych produktów zapowiedział w środę w Głogowie premier Mateusz Morawiecki.
rozwiń zwiń