X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

J. Kwieciński: most w Nowym Sączu pozwoli na lepszy rozwój Sądecczyzny

Ostatnia aktualizacja: 26.08.2019 12:15
Budowa nowej przeprawy będzie realizowana w ramach programu Mosty dla regionów - zapowiedział podczas konferencji w Nowym Sączu minister inwestycji i rozwoju Jerzy Kwieciński.
Audio
  • Minister inwestycji i rozwoju Jerzy Kwieciński - zapowiada budowę nowego mostu na Dunajcu. (IAR)
Planowany nowy most będzie już trzecim w Nowym Sączu.
Planowany nowy most będzie już trzecim w Nowym Sączu.Foto: Pixabay

Jak wyjaśnił minister, decyzja resortu otwiera formalnie drogę do podpisania umowy z samorządem wojewódzkim na dofinansowanie w 80 proc. prac projektowych dla tej inwestycji o wartości 3,8 mln zł. 

- Szacunkowa wartość całej inwestycji to około 155 mln zł (...). Jesteśmy wiarygodni. Ten most - trzeci już most w Nowym Sączu - powstanie po to, żeby Sądecczyzna lepiej się rozwijała - podkreślił minister.

Nowa przeprawa ma zostać zbudowana w ciągu planowanej nowej trasy łączącej drogę krajową nr 87 z drogą wojewódzką nr 969. 

Według ministra nowy most usprawni komunikację pomiędzy terenami miasta po obu stronach Dunajca i pozwoli lepiej wykorzystać inwestycyjnie tereny tam leżące. 

Rządowy program Mosty dla Regionów – zaznaczył szef resortu inwestycji – cieszy się „potężnym zainteresowaniem”. Do tej pory samorządy złożyły 75 wniosków na dofinansowanie zaplanowanych przedsięwzięć mostowych, z których – jak mówił Kwieciński - „prawie wszystkie są dobre i szukamy dla nich w tej chwili finansowania”.

Według Jerzego Kwiecińskiego łączna wartość złożonych wniosków przekracza 4,2 mld zł, a w budżecie zaplanowano na realizację programu 2,3 mld zł. - Na pewno te najważniejsze inwestycje będą zrealizowane, wśród nich jest właśnie most w Nowym Sączu - zaznaczył minister. 

IAR, MIiR, akg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak