X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x
Gospodarka

Praca bez barier sposobem aktywizacji zawodowej niepełnosprawnych

Ostatnia aktualizacja: 09.09.2019 17:01
W Warszawie odbyła się debata na temat: "Praca bez barier - rola pracodawców w zatrudnianiu osób niepełnosprawnych". W debacie wzięli udział eksperci m.in. z Krajowej Izby Gospodarczej, PFRON i Poczty Polskiej. Przedmiotem dyskusji było poszukiwanie odpowiedzi na pytanie, jakie są bariery w zatrudnianiu osób z niepełnosprawnością.
Audio
  • Jak aktywizować zawodowo osoby niepełnosprawne? Odpowiedzi na to pytanie szukał w audycji na antenie radiowej Jedynki Tomasz Matusiak.
Zdjęcie ilustracyjne.
Zdjęcie ilustracyjne.Foto: shutterstock, Autorstwa VGstockstudio

- Poruszana tematyka jest ważna zarówno dla osób z niepełnosprawnościami, przyszłych pracowników jak i przedsiębiorców - podkreślił w radiowej Jedynce Piotr Soroczyński z Krajowej Izby Gospodarczej.

Ekonomista zwrócił uwagę, że w tej chwili na rynku pracy w Polsce aktywnych jest pół miliona pracowników z orzeczoną niepełnosprawnością, z 2,5 miliona wszystkich osób niepełnosprawnych powyżej 15 lat.

- Zatrudnienie dla osób z różnymi stopniami niepełnosprawności psychofizycznej jest bardzo ważne, ponieważ pozwala im opuścić domy oraz zintegrować się - skomentowała Dorota Habich, wiceprezes PFRON.

Poczta Polska planuje rekrutować dodatkowych pracowników z orzeczoną niepełnosprawnością. Wszystko w ramach programu "Praca - Integracja" realizowanym wspólnie z Państwowym Funduszem Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

- Aktualnie w spółce pracuje 1630 osób z orzeczoną niepełnosprawnością, co stanowi blisko 2 proc. załogi - poinformowała Agnieszka Grzegorczyk - dyrektor pionu kapitału Ludzkiego Poczty Polskiej.

Największa liczba pracowników z orzeczoną niepełnosprawnością to listonosze i konsultanci obsługi klienta. Pracownik posiadający umiarkowany lub znaczny stopień niepełnosprawności nie może pracować dłużej niż 7 godzin na dobę oraz 35 godzin tygodniowo.

Osoby z przyznanym orzeczeniem o niepełnosprawności nie mogą wykonywać swoich obowiązków w czasie nocnej zmiany. Oprócz tego każdy niepełnosprawny pracownik, niezależnie od stopnia niepełnosprawności, ma prawo do dodatkowej 15 minutowej przerwy wliczającej się do czasu pracy.

PolskieRadio 24, Tomasz Matusiak, KIG, akg

 

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

K. Michałkiewicz: praca w czołówce potrzeb osób niepełnosprawnych

Ostatnia aktualizacja: 05.06.2019 13:24
- Aktywność zawodowa osób niepełnosprawnych wzrasta, jednak dla wielu z nich znalezienie godnej i stabilnej pracy wciąż jest wyzwaniem - powiedział w środę wiceszef MRPiPS Krzysztof Michałkiewicz. Dodał, że podjęcie pracy znajduje się w czołówce potrzeb osób niepełnosprawnych.
rozwiń zwiń