Na Wszystkich Świętych i 11 listopada będzie więcej pociągów

W dniu Wszystkich Świętych Koleje Mazowieckie zaplanowały powiększenie składów, a 1 i 3 listopada będą kursowały dodatkowo trzy pociągi przyspieszone. O dodatkowych składach poinformowała także Spółka PKP Intercity.

2019-10-30, 14:01

Na Wszystkich Świętych i 11 listopada będzie więcej pociągów
Zdjęcie ilustracyjne.Foto: Action Direct/CC BY-SA 4.0/Wikimedia Commons

Posłuchaj

Rzeczniczka spółki PKP Intercity Katarzyna Grzduk - o pracy kolei 1 i 3 listopada. (Cz.1/IAR)
+
Dodaj do playlisty

Dodatkowe pociągi przyspieszone będą kursowały w relacjach Łuków – Siedlce – Warszawa Zachodnia, Płock – Kutno – Warszawa Wschodnia i w relacji Działdowo – Ciechanów – Warszawa Gdańska – Warszawa Zachodnia.

Bilety wycieczkowe

Przewoźnik przypomina, że w tym roku dzień Wszystkich Świętych przypada na piątek, dlatego już od czwartku 31 października od godziny 18:00 można korzystać z biletu wycieczkowego.

Obowiązuje on od godz. 18:00 w każdy piątek, w dzień poprzedzający dni wolne oraz w sobotę i niedzielę, a także każdy dzień ustawowo przyjęty jako dzień wolny od pracy.

REKLAMA

>>>[CZYTAJ WIĘCEJ] Polskie koleje z nową perspektywą: miliardy złotych na nowe trasy, nowoczesne dworce, wygoda pasażerów

Na podstawie biletu wycieczkowego można odbyć przejazd pociągiem KM w relacji do 200 km. Uprawnienie do korzystania z biletów wycieczkowych nie dotyczy przejazdów w I strefie KM.

Termin ważności biletu wycieczkowego na przejazd "tam" lub na przejazd "tam i z powrotem" wynosi jeden dzień. Podróż musi być ukończona do godz. 24:00 w ramach ważności biletu.

REKLAMA

Dodatkowe składy

O dodatkowych składach poinformowała także Spółka PKP Intercity. Pojawią się przede wszystkim na trasach z Warszawy do Wrocławia, z Wrocławia do Gdyni, z Krakowa do Przemyśla, Warszawy i Gdyni.

Jak powiedziała rzeczniczka spółki Katarzyna Grzduk - w razie potrzeby zostaną też dostawione wagony do regularnie kursujących składów. 

W czasie obu przedłużonych weekendów zostanie wzmocniona obsługa na kilkunastu największych dworcach w Polsce. Pasażerowie będą mogli liczyć na wszelkie informacje.

IAR/PAP, PolskieRadio 24, akg

REKLAMA

Polecane

REKLAMA

Wróć do strony głównej