X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Fuzja państwowych spółek. Firmy mają być bardziej konkurencyjne

Ostatnia aktualizacja: 17.12.2019 12:35
Rząd zapowiada, że nadchodzi czas narodowych, wielosektorowych czempionów. Ministerstwo Aktywów Państwowych chce wykorzystać potencjał spółek Skarbu Państwa, między innymi poprzez stworzenie warunków do ich połączenia.
Audio
  • O planach tworzenia przez rząd tzw. narodowych czempionów - czyli dużych firm mogących konkurować na światowych rynkach - audycja Tomasza Matusiaka w radiowej Jedynce.
Zdj. ilustracyjne
Zdj. ilustracyjneFoto: Shutterstock

- Zmieniająca się rzeczywistość w UE i na świecie pokazuje, że ważne jest szukanie nowych rozwiązań i odpowiedzi na fuzje dużych firm na Zachodzie - powiedział Janusz Kowalski, wiceminister w resorcie aktywów państwowych.

Minister Kowalski nie chciał jednak zdradzać planów ministerstwa dotyczących kolejnych fuzji spółek skarbu państwa.

Zdaniem Piotra Araka, dyr. Polskiego Instytutu Ekonomicznego łączenie spółek skarbu państwa w wielosektorowe czempiony jest nieuniknione.

Ekonomista wskazuje na konkretne korzyści wynikające z łączenia spółek skarbu państwa. Połączenie Orlenu z Energą ma być sfinalizowane do końca kwietnia przyszłego roku.

Nowe Ministerstwo Aktywów Państwowych nadzoruje przede wszystkim strategiczne spółki Skarbu Państwa, m.in. Orlen, PGNiG, czy Grupa Azoty. Do niedawna ten resort nazywany był Ministerstwem Skarbu.

Tomasz Matusiak, Jedynka, PR24, akg

 

 

 

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak