more_horiz
Gospodarka

Davos 2020: koncerny z Polski i innych państw regionu powołały Business Council of Growing Europe

Ostatnia aktualizacja: 22.01.2020 13:00
Przedstawiciele 12 największych przedsiębiorstw Europy Środkowo-Wschodniej biorący udział na szczycie w Davos podpisali memorandum tworzące Business Council of Growing Europe. Rada ma promować tę część Europy jako atrakcyjne miejsce dla inwestorów z całego świata - poinformowało w środę PZU.
50 World Economic Forum nabiera rozpędu
50 World Economic Forum nabiera rozpęduFoto: PAP/EPA/ALESSANDRO DELLA VALLE

Koalicja 12 firm podpisała Memorandum założycielskie w Domu Polskim w Davos podczas dorocznego,
jubileuszowego 50. Światowego Forum Ekonomicznego.

Firmy założyciele to: PZU, Banca Comercială Română, Bolt, Bulpros, Exponea, Gedeon Richter, OTP Bank, Bank Pekao, Prezi, Riko Group, Triglav Group i UiPath.
Pomysłodawcą Rady jest PZU, zaś członkami-założycielami jest 12 firm z regionu.

W komunikacie PZU podano, że hasłem przewodnim Rady Biznesu jest Growing Europe, obrazujące cechę wszystkich 11 krajów Europy Środkowo-Wschodniej, jaką jest stabilny rozwój.

Celem powołanej Rady jest promocja Europy Środkowo-Wschodniej  oraz stworzenie z niej hubu dla rozwoju najnowszych technologii, infrastruktury i źródeł energii odnawialnych. Deklaracja zakłada organizację wspólnych wydarzeń na rzecz promocji regionu, udział w panelach i spotkaniach podczas najważniejszych konferencji i imprez o charakterze gospodarczym, a także współpracę z ekspertami i doradcami.

PolskieRadio24.pl/IAR/PAP/SW