X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x
Gospodarka

KGHM utrzymuje produkcję pomimo epidemii

Ostatnia aktualizacja: 23.04.2020 17:02
Grupa KGHM Polska Miedź S.A. przedstawiła wstępne wyniki produkcyjne i sprzedażowe za  marzec 2020 roku. Produkcja miedzi płatnej w całej grupie wyniosła 60,4 tys. ton, co oznacza utrzymanie, a nawet nieznaczny wzrost w stosunku do poziomu zanotowanego w analogicznym miesiącu 2019 roku. Firma pracuje bez zakłóceń i organizuje transporty środków ochrony z Chin finansowane przez polski rząd.
Zdjęcie ilustracyjne.
Zdjęcie ilustracyjne.Foto: kghm.pl

Satysfakcjonujące wyniki produkcji górniczej raportuje także spółka KGHM Polska Miedź S.A. W marcu wyprodukowała miedź i srebro w koncentracie na podobnych poziomach w porównaniu do ubiegłego roku (produkcja miedzi w koncentracie wyniosła 34,3 tys. ton a srebra 106,8 ton).

pap antonow 1200.jpg
Respiratory, maski ochronne, gogle medyczne. KGHM sprowadza sprzęt za 5,5 mln dolarów

 - Stan epidemii niewątpliwie wpływa na globalną gospodarkę i sytuację polskich firm. KGHM, dzięki wprowadzonym procedurom i dodatkowym zabezpieczeniom pracuje bez zakłóceń i możemy się dziś pochwalić dobrą kondycją. Wiemy, że to dopiero pierwsza wygrana bitwa, a wiele kolejnych przed nami. Nasze działania potwierdzają jednak, że przyjęta strategia sprawdza się, również w tym trudnym czasie – powiedział Marcin Chludziński, Prezes Zarządu KGHM Polska Miedź S.A.

Wysoki poziom produkcji srebra sprawia, że KGHM awansuje w światowych rankingach. Miedziowy gigant został wiceliderem w produkcji tego kruszcu w opublikowanym 22 kwietnia raporcie World Silver Survey 2020. W2019 roku Grupa KGHM zrealizowała rekordową produkcję srebra – 1.417 ton, co stanowiło 18-procentowy wzrost w stosunku do 2018 roku.

KGHM Polska Miedź S.A. wraz ze spółkami z Grupy Kapitałowej reaguje na sytuację epidemiczną w kraju. Uczestniczy, na zlecenie Rządu, w sprowadzaniu do Polski z Chin sprzętu medycznego do walki z koronawirusem. Działania, organizowane przez KGHM, finansowane przez agencje rządowe, nie mają wpływu na parametry finansowe i operacyjne KGHM.


Z kolei do szpitali i sztabów kryzysowych trafia produkowany przez spółkę z Grupy Kapitałowej, KGHM NITROERG, płyn biobójczy oraz maseczki szyte w KGHM ZANAM, a Fundacja KGHM ze swojego budżetu wspiera zakupy sprzętu medycznego.

KGHM Polska Miedź S.A, PR24, akg

 

 

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Prezes KGHM o Sierra Gorda: nie ma planów sprzedaży, zwiększa produkcję miedzi

Ostatnia aktualizacja: 15.03.2019 15:58
KGHM nie planuje sprzedaży chilijskiej kopalni Sierra Gorda - poinformował w piątek prezes Marcin Chludziński.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Apel koalicji miedziowej. Nowy Zielony Ład może uderzyć w energochłonne branże

Ostatnia aktualizacja: 12.12.2019 14:00
KGHM zebrał najważniejsze firmy z sektora miedziowego i razem z polskim rządem zamierza walczyć w Brukseli o rekompensaty, których może zostać pozbawiony w ramach realizacji założeń Nowego Zielonego Ładu. List w tej sprawie skierowano do minister rozwoju Jadwigi Emilewicz.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Respiratory, maski ochronne, gogle medyczne. KGHM sprowadza sprzęt za 5,5 mln dolarów

Ostatnia aktualizacja: 25.03.2020 13:40
Spółka KGHM Polska Miedź zakupiła sprzęt medyczny potrzebny do walki z pandemią, który trafi do szpitali, przychodni oraz placówek innych służb sanitarnych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Piotr Chęciński: KGHM już przygotowuje się do kolejnego transportu sprzętu medycznego

Ostatnia aktualizacja: 14.04.2020 12:28
- Transportu sprzętu medycznego przez największy samolot świata nie byłoby, gdyby nie rozległa sieć naszych kontaktów, praca w czasie świąt kilkudziesięciu osób zatrudnionych w KGHM-ie i Lotosie oraz dobra współpraca na szczeblu rządowym - powiedział w Polskim Radiu 24 Piotr Chęciński, dyrektor Departamentu Komunikacji Korporacyjnej KGHM.
rozwiń zwiń

Czytaj także

W Warszawie wylądował największy samolot świata. Dostarczył sprzęt medyczny

Ostatnia aktualizacja: 14.04.2020 13:40
Na warszawskim lotnisku Chopina wylądował największy samolot świata Antonow AN-225 Mrija. Maszyna przywiozła z Chin ładunek zakupiony przez dwie spółki skarbu państwa - KGHM oraz LOTOS. Są to przede wszystkim środki ochrony przed koronawirusem oraz sprzęt służący do walki z chorobą COVID-19. Sprzęt w pierwszej kolejności trafi do szpitali i innych placówek, które zmagają się z epidemią koronawirusa.
rozwiń zwiń