X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x
Gospodarka

Sprawdź, czy w najbliższą niedzielę zrobisz zakupy

Ostatnia aktualizacja: 22.05.2020 18:40
W niedzielę 24 maja sklepy będą zamknięte. Otwarte mogą być tylko placówki, w których za ladą staną ich właściciele. W sklepach obowiązują wymogi bezpieczeństwa sanitarnego m.in. ograniczona liczba klientów oraz wymóg udostępniania rękawiczek jednorazowych i płynów dezynfekcyjnych.
Zdjęcie ilustracyjne.
Zdjęcie ilustracyjne.Foto: Pixabay

Zgodnie z ustawą o ograniczeniu handlu w niedziele w 2020 roku zakaz handlu nie będzie obowiązywać jedynie w ostatnią niedzielę czerwca i sierpnia, a także w dwie kolejne niedziele poprzedzające Boże Narodzenie.

sklep1200.jpg
Ograniczenie handlu w niedzielę nam nie przeszkadza. Zakupy robimy w sobotę

Ustawa przewiduje katalog 32 wyłączeń. Zakaz nie obowiązuje m.in. w cukierniach, lodziarniach, na stacjach paliw płynnych, w kwiaciarniach, w sklepach z prasą, kawiarniach.

.

Dodatkowe obowiązki

Za złamanie zakazu handlu w niedziele grozi kara w wysokości od 1 tys. zł do 100 tys. zł, a przy uporczywym łamaniu ustawy - kara ograniczenia wolności.

>>> CZYTAJ TAKŻE Badanie: centra handlowe nadal popularne. Niedzielne ograniczenia nie zaszkodziły

W związku epidemią koronawirusa w połowie marca br. została ograniczona działalność galerii handlowych. Czynne pozostały jedynie sklepy spożywcze i apteki, a także pralnie, apteki i drogerie. Następnie wprowadzono ograniczenia dot. liczby klientów w placówkach. Wprowadzony został również obowiązek dla sklepów, aby udostępniały klientom płyny do dezynfekcji rąk i rękawiczki jednorazowe przed wejściem.

Powrót handlu do dużych sklepów

Od 4 maja w ramach kolejnego etapu znoszenia ograniczeń związanych z COVID-19, przywrócono m.in. działalność w obiektach handlowych o powierzchni sprzedaży lub usług powyżej 2000 m kw., przy założeniu ograniczenia liczby osób do 1 osoby na 15 m kw. powierzchni, na której jest dokonywana sprzedaż lub są świadczone usługi.

>>> CZYTAJ TAKŻE Zmiany ws. ograniczenia handlu. W tym roku tylko 7 niedziel handlowych

Od 4 maja zostały otwarte sklepy budowlane i meblarskie - na jednego klienta musi przypadać co najmniej 15 m kw. powierzchni. W otartych sklepach budowlanych i meblarskich muszą być wywieszone informacje o maksymalnej liczbie klientów.

Sklepy nadal muszą udostępniać klientom rękawiczki jednorazowe oraz płyny dezynfekcyjne.

PAP, PR24, akg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Zmiany ws. ograniczenia handlu. W tym roku tylko 7 niedziel handlowych

Ostatnia aktualizacja: 01.01.2020 18:50
W tym roku w zasadzie wszystkie niedziele są wolne od handlu. Nie dotyczy to jedynie dni przewidzianych w ustawie dotyczącej ograniczenia handlu - mówi wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej Stanisław Szwed.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Badanie: centra handlowe nadal popularne. Niedzielne ograniczenia nie zaszkodziły

Ostatnia aktualizacja: 10.02.2020 15:50
2/3 Polaków przyznaje, że zakaz handlu w niedzielę nie wpłynął na częstotliwość ich odwiedzin centrów handlowych, jedynie przesunął dzień zakupów - wynika z badania zleconego przez CBRE. Wskazano, że przy nieczynnej strefie handlowej, wybierają kino, strefę zabaw dla dzieci czy restauracje.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ograniczenie handlu w niedzielę nam nie przeszkadza. Zakupy robimy w sobotę

Ostatnia aktualizacja: 05.03.2020 07:49
Polacy ostatecznie pogodzili się z zakazem handlu w niedzielę - pisze "Dziennik Gazeta Prawna". Zakupy, które zwykle robili w ostatni dzień tygodnia, przerzucili głównie na sobotę.
rozwiń zwiń