X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x
Gospodarka

Wróciła część połączeń międzynarodowych. Zobacz, gdzie koleją już można pojechać za granicę

Ostatnia aktualizacja: 27.06.2020 12:45
Polscy przewoźnicy kolejowi uruchamiają coraz więcej połączeń międzynarodowych, dzięki nowelizacji rządowego rozporządzenia, które pozwoliło na wznowienie od 13 czerwca kursowanie pociągów między państwami strefy Schengen.
Zdjęcie ilustracyjne.
Zdjęcie ilustracyjne.Foto: twitter/PKP Intercity

Jak informuje Urząd Transportu Kolejowego, ze zniesienia ograniczeń pierwszy skorzystał przewoźnik Polregio, który od 14 czerwca wznowił ruch pociągów ze Szczecina do Berlina oraz Lubeki.

Spółka ogłosiła również, że od 1 lipca przywraca kolejne połączenia międzynarodowe w relacjach: Zgorzelec - Goerlitz, Tuplice - Forst (Lausitz), Rzepin - Frankfurt nad Odrą oraz Gorzów Wielkopolski - Berlin.

shutterstock pociąg PKO intercity 1200.jpg
Wracają kolejowe połączenia międzynarodowe. Sprawdź ich dostępność

Polregio od 26 czerwca ruszyło z sezonowym połączeniem ze Słowacją na trasie Rzeszów - Medzilaborce. Natomiast od 3 lipca przywrócone zostaną pociągi Polregio na Litwę na linii Białystok - Kaunas (Kowno). Polregio podało, że pociągi w ruchu przygranicznym z Białorusią na trasie Terespol - Brest (Brześć) są obecnie zawieszone do odwołania.

UTK informuje też, że po ponad 3-miesięcznej przerwie również PKP Intercity wznawia część połączeń międzynarodowych. Pierwsze pociągi do Niemiec, Czech i Austrii zostały uruchomione w poniedziałek, 22 czerwca 2020 r. W kolejnych dniach liczba pociągów międzynarodowych systematycznie wzrastała.

pendolino free shutter 1200.jpg
Zmiany w PKP Intercity. Wszystkie miejsca siedzące w pociągach mogą być zajęte

Obecnie z PKP Intercity można pojechać za granicę między innymi do Berlina, Wiednia, Ostrawy czy Pragi.

Urząd Transportu Kolejowego przypomina, że obowiązujące przepisy nadal uniemożliwiają wznowienie połączeń w kierunku Ukrainy, Białorusi oraz Rosji.

UTK zwraca ponadto uwagę, że w środkach transportu zbiorowego w Polsce nadal istnieje obowiązek zakrywania ust oraz nosa podczas podróży.

PAP, PR24, akg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Zmiany w PKP Intercity. Wszystkie miejsca siedzące w pociągach mogą być zajęte

Ostatnia aktualizacja: 31.05.2020 16:30
Od poniedziałku, 1 czerwca dostępne będą wszystkie miejsca siedzące w pociągach PKP Intercity. Od 4 czerwca przewoźnik wprowadza też obowiązkową rezerwację miejsc we wszystkich kategoriach pociągów.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wakacyjna korekta rozkładu jazdy pociągów. Sprawdź, gdzie dojedziesz koleją

Ostatnia aktualizacja: 13.06.2020 12:32
PKP Polskie Linie Kolejowe zapowiadają letnią korektę rozkładu jazdy. Zostanie ona wprowadzona już w najbliższą niedzielę, 14 czerwca.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kolejne pociągi Pendolino wracają do rozkładu jazdy. Sprawdź, na jakie trasy

Ostatnia aktualizacja: 10.06.2020 02:41
10 i 11 czerwca 2020 roku PKP Intercity przywraca do rozkładu kolejne pociągi Pendolino, których kursowanie było zawieszone ze względu na sytuację epidemiczną. Szybkie pociągi pojawią się na trasach między Gdynią a Krakowem i Rzeszowem oraz między Warszawą a Wrocławiem, Krakowem i Gliwicami.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kolejne pociągi PKP Intercity wrócą na trasy. Od niedzieli nowy wakacyjny rozkład jazdy

Ostatnia aktualizacja: 10.06.2020 22:16
Od 14 czerwca do 29 sierpnia obowiązywać będzie nowy wakacyjny rozkład jazdy pociągów PKP Intercity - poinformował przewoźnik. Jak wyjaśniono, wrócą m.in. prawie wszystkie składy Pendolino, a także pociągi nad morze i w góry.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wracają kolejowe połączenia międzynarodowe. Sprawdź ich dostępność

Ostatnia aktualizacja: 22.06.2020 03:08
Od poniedziałku pasażerowie mogą korzystać z międzynarodowych połączeń kolejowych obsługiwanych przez spółkę PKP Intercity. Składy przewoźnika będą sukcesywnie uruchamiane w relacjach do Niemiec, Czech, Austrii, Węgier i na Słowację.
rozwiń zwiń