X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Port Gdańsk planuje współpracę z portami Ukrainy. Podpisano list intencyjny

Ostatnia aktualizacja: 13.10.2020 14:33
- Władze Portu w Gdańsku podpisały w Odessie list intencyjny z Administracją Morskich Portów Ukrainy dotyczący wzajemnej współpracy z portami ukraińskimi - poinformowała rzecznik prasowy Portu Gdańsk Anna Drozd.
Prezydent RP Andrzej Duda, minister infrastruktury RP Andrzej Adamczyk i prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski podczas uroczystości podpisania Memorandum Porozumienia między portami Gdańsk i Odessa.
Prezydent RP Andrzej Duda, minister infrastruktury RP Andrzej Adamczyk i prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski podczas uroczystości podpisania Memorandum Porozumienia między portami Gdańsk i Odessa.Foto: PAP/Leszek Szymański

Dokument został podpisany przy okazji oficjalnej wizyty prezydenta Andrzeja Dudy na Ukrainie.

Prezydenci Ukrainy i Polski otworzyli w Odessie ukraińsko-polskie forum transportowo-logistyczne, a w ich obecności zostało podpisane porozumienie między Zarządem Morskiego Portu Gdańsk S.A. a Administracją Portów Ukraińskich. W spotkaniu uczestniczyli ministrowie infrastruktury Polski - Andrzej Adamczyk i Ukrainy – Władysław Kryklij.

- Ufam, że współpraca pomiędzy Portem Gdańsk a administracją morskich portów Ukrainy stanie się fundamentem do wspólnego korytarza intermodalnego - powiedział Adamczyk.

PGNiG Ukraina twitter free 1200.jpg
Prezydent na Ukrainie: potencjał naszej współpracy znacznie większy, niż był do tej pory wykorzystan

Szef resortu infrastruktury podkreślił, że podpisane memorandum "wpisuje się doskonale w koncepcję Trójmorza, ale i Korytarza Transkaspijskiego".

- Porty Ukrainy oraz Port Gdańsk zdecydowały się wymienić wiedzą oraz zdobytymi doświadczeniami, które w przyszłości mają zoptymalizować łańcuchy logistyczne, a tym samym zwiększyć wolumeny przeładowywanych przez porty towarów i przyczynić się do zacieśnienia relacji handlowych pomiędzy krajami - powiedział prezes Morskiego Portu Gdańsk S.A. Łukasz Greinke.


Posłuchaj
00:21 10680302_1.mp3 Prezydent Andrzej Duda w Odessie: o rozwoju współpracy Polska-Ukraina i zacieśnieniu relacji między Portami Gdańsk i Odessa. (IAR)

Administracja Portów Ukrainy powstała w 2013 roku i zrzesza 13 portów naszego wschodniego sąsiada.

Siedzibą główną jest Odessa, największy port ukraiński. Położony w północno-zachodniej części Morza Czarnego, zajmuje powierzchnię 160 ha. Jest on przystosowany do przyjmowania i obsługi statków o długości do 330 m, zanurzeniu do 13,5 m i szerokości do 50 m. Na terenie portu znajduje się 55 nabrzeży przeładunkowych.

Posłuchaj
00:31 10680587_1.mp3 W Odessie podpisano list intencyjny między portem w Gdańsku i Administracją Morskich Portów Ukrainy. Mówi Łukasz Greinke, prezes zarządu gdańskiego portu. (IAR)

Działalność prowadzi 9 terminali do przeładunku towarów masowych, 6 terminali zbożowych, 2 terminale kontenerowe, terminal pasażerski i naftowy, ponadto 2 terminale dedykowane dla przeładunków owoców i olejów tropikalnych oraz terminal produktów chłodniczych.

Terminal pasażerski w Odessie jest jednym z największych na Morzu Czarnym, jest w stanie przyjąć jednocześnie do 5 jednostek wycieczkowych i obsłużyć do 4 milionów turystów rocznie.


Posłuchaj
00:16 10680587_2.mp3 O podpisanym w Odessie liście intencyjnym między portem w Gdańsku i Administracją Morskich Portów Ukrainy - mówi prezes Zarząd Morskiego Portu Gdańsk S.A. Łukasz Greinke. (IAR)

Drozd podkreśliła w komunikacie prasowym, że mimo iż porty Ukrainy i Polski mają odmienne położenie geograficzne i funkcjonują na różnych obszarach wodnych, to jednak wzajemne potrzeby i cele portów są bardzo zbliżone.

- Trudno porównywać porty obydwu krajów pod względem konkurencyjności, ponieważ obsługują one w większości różne strumienie ładunkowe. Natomiast jeśli chodzi o planowanie infrastruktury portów, wdrożenie innowacji w technologię obsługi ładunków i statków oraz sposoby pokonywania przeszkód, niezbędna jest współpraca oraz wymiana doświadczeniem pomiędzy tymi portami - podała rzecznik Portu Gdańsk.

Wyjaśniła, że pomiędzy portami Polski i Ukrainy istnieją duże perspektywy współpracy. - Jednym z priorytetowych kierunków jest poszukiwanie oraz przyciąganie ładunków tranzytowych do tych krajów, np. z Azji Środkowej czy Turcji. Podpisane porozumienie pozwoli na pogłębienie współpracy i podwyższenie konkurencyjności obu portów na swoim zapleczu ładunkowym - zaznaczyła.

IAR/PAP, PR24, akg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Rozmowy o współpracy, gospodarce i bezpieczeństwie. Drugi dzień wizyty prezydenta na Ukrainie

Ostatnia aktualizacja: 12.10.2020 03:58
Poniedziałek to drugi dzień wizyty pary prezydenckiej na Ukrainie. Andrzej Duda spotka się z przedstawicielami władz tego kraju.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Dominowały gospodarka i kwestie bezpieczeństwa". Ekspert o spotkaniu prezydentów Polski i Ukrainy

Ostatnia aktualizacja: 12.10.2020 19:00
- Dominowały gospodarka i kwestie bezpieczeństwa oraz stosunki dwustronne, takie jak współpraca kulturalna czy drobne sprawy dotyczące pozwoleń dla ukraińskich przewoźników - powiedział w Polskim Radiu 24 Daniel Szeligowski z Polskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Prezydent na Ukrainie: potencjał naszej współpracy znacznie większy, niż był do tej pory wykorzystany

Ostatnia aktualizacja: 13.10.2020 13:01
- Bez dobrze zorganizowanej infrastruktury nie da się budować efektywnej i wzajemnie korzystnej współpracy handlowej; do jej rozwoju przyczyni się modernizacja istniejących łańcuchów logistycznych oraz utworzenie nowych - powiedział w Odessie prezydent Andrzej Duda.
rozwiń zwiń